ویزای تحصیلی آلمان از طریق ترکیه

آیا به اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه فکر کرده اید ؟ اخذ ویزای آلمان از کشور ثالث چرا و چگونه امکانپذیر است ؟ آیا اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان کرده اید اما همچنان در انتظار وقت سفارت هستید ؟

آیا وقت سفارت آلمان در ایران طولانی شده و می خواهید این زمان را تا حد امکان کوتاه کنید ؟ آیا به دنبال راه حلی برای کاهش ریسک ویزای تحصیلی آلمان هستید ؟

اگر درباره اخذ ویزای آلمان از طریق کشور ثالث اطلاعاتی ندارید،  این مطلب را بخوانید. در این مقاله درباره شرایط اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه بیشتر خواهید دانست.

چگونه ویزای آلمان از طریق ترکیه بگیریم ؟

چگونه ویزای آلمان از طریق ترکیه بگیریم ؟

تحصیل در آلمان یکی از محبوب ترین گزینه های دانشجویان بین المللی است. تحصیل رایگان در آلمان باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. از تحصیل رایگان گرفته تا دانشگاه های آلمان که بالاترین کیفیت تحصیلی را ارائه می دهند، در کنار امنیت و هزینه های مقرون به صرفه دانشجویی و همچنین بازار کار ایده آل، این کشور رویای بسیاری از دانشجویان است.

خب همانطور که می دانید یکی از مهمترین پروسه های تحصیل در آلمان ، اخذ ویزای دانشجویی این کشور است که در ایران به پروسه طولانی مدتی تبدیل شده است.

اما متاسفانه وقت سفارت آلمان در ایران بسیار طولانی است و گاهی بیشتر از دو سال طول می کشد. با همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان این زمان حتی طولانی تر هم شده است. اما یک راه حل وجود دارد که این مدت زمان را حتی به کمتر از نصف نیز کاهش دهید و در مدت کمتر از یک سال ویزای دانشجویی آلمان را از طریق ترکیه دریافت کنید.

در این مطلب هر آنچه را باید درباره اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه بدانید، بخوانید.

 

گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از طریق ترکیه کمتر از یک سال

گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از طریق ترکیه کمتر از یک سال

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه ، دانشجو باید مدت 6 ماه دراین کشور اقامت داشته باشد و در این مدت از آن خارج نشود.

در این 6 ماه دانشجو می تواند در کلاس های زبان آلمانی شرکت کرده و از وقت خود بهترین استفاده را کند یا فقط 6 ماه را در ترکیه زندگی کند. به این ترتیب، هم وقت خود را صرف یادگیری زبان آلمانی که برای تحصیل در آلمان بسیار حائز اهمیت است، کرده اند و هم می تواند پس از گذشت این زمان اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه امکانپذیر خواهد شد.

 

چرا اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه ؟

چرا اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه ؟

با طولانی شدن وقت سفارت آلمان در ایران ، اقدام از طریق کشور ثالث میانبری برای دانشجویان محسوب می شود.

مزایای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه

* کوتاه شدن وقت سفارت آلمان در ترکیه

یکی از کشورهایی که اخذ ویزای دانشجویی از آنها سرعت بیشتری دارد، ترکیه است. با این کار، زمان وقت سفارت آلمان در ترکیه تقریبا نصف می شود. به این ترتیب دانشجو می تواند در کمتر از یک سال ویزای دانشجویی آلمان از طریق ترکیه را دریافت کند.

* بالا رفتن شانس اخذ ویزای دانشجویی آلمان از طریق ترکیه

یکی از مشکلاتی که برخی دانشجویان ایرانی دارند، پایین بودن معدل و بالا رفتن سن شان است. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان شرایط سنی حائز اهمیت است. تاثیر سن و معدل افراد در اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه به مراتب از ایران کمتر است.

* هزینه های ارزان زندگی در ترکیه

توجه داشته باشید که ترکیه کشور چندان گرانی نیست. اگر نگاهی به هزینه های زندگی در کشورهای دیگر بیندازید، مشاهده می کنید که ترکیه کشوری ارزان تر است. بنابراین دانشجویان می توانند 6 ماه را در این کشور اقامت کنند تا بتوانند برای ویزای آلمان از طریق ترکیه اقدام کنند.

 

مراحل اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه

مراحل اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه– بررسی شرایط و مدارک دانشجو

ابتدا باید شرایط و مدارک دانشجو مورد بررسی قرار بگیرد. به این ترتیب اطلاعات کامل به دانشجو برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه داده می شود. موسسه آرمان پارسیان زمرد در تمامی مراحل از ابتدا تا انتها با ارائه بهترین خدمات همراه دانشجو خواهد بود.

– اقامت 6 ماهه در خاک ترکیه

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه باید 6 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشید.

– گرفتن وقت سفارت آلمان در ترکیه پس از 6 ماه

دانشجویانی که 6 ماه در خاک ترکیه اقامت داشته اند و از این کشور خارج نشده اند، می توانند برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه اقدام کنند.

– اخذ ویزا و آغاز تحصیل در آلمان

پس از اینکه با موفقیت ویزای آلمان از طریق ترکیه را گرفتید، به عنوان یک دانشجو آماده تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی خواهید شد.

 

خدمات موسسه آرمان پارسیان زمرد برای ویزای آلمان از طریق ترکیه

ویزای آلمان از طریق ترکیه

موسسه « آرمان پارسیان زمرد » به عنوان یک موسسه معتبر و مورد تایید وزارت علوم سال هاست در زمینه اعزام دانشجو به آلمان فعالیت دارد.

در حال حاضر نیز با توجه به طولانی شدن وقت سفارت آلمان در ایران ، آرمان پارسیان زمرد برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه در تمام مراحل از ابتدا تا انتها همراه دانشجویان بوده و در این زمینه عملکرد موفقی داشته است.

*خدمات آرمان پارسیان زمرد در ترکیه به شرح زیر است:

– مشاوره دانشجو

– اجاره خانه در چندین شهر ترکیه برای دانشجویان

– ارائه برنامه زمانبندی تخصصی جهت پیشبرد کارها

– حمایت کامل مجموعه در طول اقامت متقاضی در کشور ترکیه

– اخذ اجازه ورود متقاضی به سفارت آلمان جهت مصاحبه و تشکیل پرونده دانشجویی

– وقت سفارت آلمان در ترکیه

– افتتاح حساب بانکی مسدود شده در ترکیه

– پر کردن فرم سفارت

– مشاوره جهت آمادگی مصاحبه سفارت و تشکیل پرونده دانشجویی

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*