ویزای تحصیلی آلمان از طریق ارمنستان

آیا اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان امکانپذیر است ؟ چرا باید از طریق یک کشور ثالث برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنید ؟

وقت تان سفارت آلمان در ایران طولانی شده و با خودتان فکر می کنید که چگونه می توانید این زمان را به کمتر از نصف برسانید ؟ آیا به دنبال راه حلی برای کاهش ریسک ویزای تحصیلی آلمان هستید ؟ آیا می خواهید هر چه سریعتر کارهای ویزای تان انجام شود و تحصیل در آلمان را شروع کنید ؟

اگر این سوال ها در ذهن تان است، در این مطلب به آنها پاسخ خواهیم داد.

چگونه ویزای آلمان از طریق ارمنستان بگیریم ؟

آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل است. تحصیل رایگان در آلمان باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. از تحصیل رایگان گرفته تا دانشگاه های آلمان که بالاترین کیفیت تحصیلی را ارائه می دهند، در کنار امنیت و هزینه های مقرون به صرفه دانشجویی و همچنین بازار کار ایده آل، این کشور رویای بسیاری از دانشجویان است.

خب همانطور که می دانید یکی از مهمترین پروسه های تحصیل در آلمان ، اخذ ویزای دانشجویی این کشور است که در ایران به پروسه طولانی مدتی تبدیل شده است.

اما متاسفانه وقت سفارت آلمان در ایران بسیار طولانی است و گاهی بیشتر از دو سال طول می کشد. با همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان این زمان حتی طولانی تر هم شده است. اما یک راه حل وجود دارد که این مدت زمان را حتی به کمتر از نصف نیز کاهش دهید و در عرض کمتر از یک سال ماه ویزای دانشجویی آلمان را از طریق ارمنستان دریافت کنید.

نکته مهم: نه تنها ویزای دانشجویی بلکه پروسه مربوط به ویزاهای پیوست نیز در ارمنستان بسیار سریعتر انجام می شود.

در این مطلب هر آنچه را باید درباره اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان بدانید، بخوانید.

 

گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از طریق ارمنستان کمتر از یک سال

گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از طریق ارمنستان کمتر از یک سال

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان ، دانشجو باید مدت 6 ماه دراین کشور اقامت داشته باشد و در این مدت از آن خارج نشود. البته دانشجو در این مدت برای حضور در این کشور باید توجیه داشته باشد.

برای توجیه این حضور 6 ماهه در خاک ارمنستان ، دانشجویان می توانند در کلاس های زبان شرکت کنند. به این ترتیب، هم وقت خود را صرف یادگیری زبان آلمانی که برای تحصیل در آلمان بسیار حائز اهمیت است، کرده اند و هم توجیهی برای سفارت آلمان در ارمنستان برای حضور در این کشور خواهند داشت.

 

چرا اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان ؟

چرا اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان ؟

می توان گفت که طولانی شدن وقت سفارت آلمان در ایران تنها دلیلی نیست که دانشجویان از طریق ارمنستان برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان اقدام می کنند. دلایلی دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

* کوتاه شدن وقت سفارت آلمان در ارمنستان

در ارمنستان مانند ایران تقاضا برای اخذ ویزای آلمان بالا نیست. بنابراین با توجه به رقابت کمتر، زمان وقت سفارت آلمان در ارمنستان تقریبا نصف می شود. به این ترتیب دانشجو می تواند در کمتر از یک سال ویزای دانشجویی آلمان بگیرد.

 

* بالا رفتن شانس اخذ ویزای دانشجویی آلمان

یکی از مشکلاتی که برخی دانشجویان ایرانی دارند، پایین بودن معدل و بالا رفتن سن شان است. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان شرایط سنی حائز اهمیت است. به خصوص برای دانشجویانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند. سن اخذ پذیرش از کالج های آلمان بسیار مهم است و در این میان بحث گپ تحصیلی نیز می تواند برای دانشجویان مشکل ساز باشد. اما این مشکلات را دیگر در سفارت ارمنستان نخواهید داشت. تاثیر سن و معدل افراد در اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان به مراتب از ایران کمتر است.

 

* عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای بسیاری از رشته ها

همانطور که می دانید برای تحصیل در آلمان حتما باید مهارت های زبان آلمانی خود را اثبات کنید. برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان تا پیش از این نیز باید حداقل مدرک B1 زبان آلمان را به سفارت ارائه می دادید که در حال حاضر مدرک B2 زبان آلمانی از شما می خواهند. البته این شرایط در ایران است. اگر برای اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان اقدام کنید، چنین شرایطی پیش روی شما نخواهد بود و برای بسیاری از رشته ها نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نیست.

 

* هزینه های ارزان زندگی و تحصیل در ارمنستان

اگر نگاهی به هزینه های زندگی و تحصیل در کشورهای دیگر بیندازید، مشاهده می کنید که ارمنستان کشوری ارزان است. ایروان پایتخت ارمنستان یکی از پایتخت های ارزان برای تحصیل در زندگی و تحصیل در این کشور است.

 

مراحل اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان

مراحل اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان

– بررسی شرایط و مدارک دانشجو

ابتدا باید شرایط و مدارک دانشجو مورد بررسی قرار بگیرد. به این ترتیب اطلاعات کامل به دانشجو برای اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان داده می شود. موسسه آرمان پارسیان زمرد با ارائه تمامی این خدمات همراه دانشجو خواهد بود. در ادامه خدمات موسسه را مطالعه کنید.

 

– اقامت 6 ماهه در خاک ارمنستان

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان باید 6 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشید.

 

– توجیه حضور 6 ماهه در ارمنستان

برای توجیه حضورتان در ارمنستان « موسسه آرمان پارسیان زمرد » ، دانشجویان را در کلاس های زبان ثبت نام می کند. با یک تیر دو نشان می زنید؛ هم زبان آلمانی خود را تقویت می کنید و هم حضورتان در این کشور را برای سفارت آلمان در ارمنستان توجیه می کنید.

 

– گرفتن وقت سفارت آلمان در ارمنستان پس از 6 ماه

توجه داشته باشید که از زمان اقدام برای گرفتن وقت سفارت آلمان در ارمنستان یک تا 3 ماه طول می کشد تا مدارک شما بررسی شود. اگر مدارک تان کامل نباشد این پروسه طولانی تر خواهد شد.

 

– اخذ ویزا و آغاز تحصیل در آلمان

پس از اینکه با موفقیت ویزای آلمان از طریق ارمنستان را گرفتید، به عنوان یک دانشجو آماده تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی خواهید شد.

 

خدمات موسسه آرمان پارسیان زمرد برای ویزای آلمان از طریق ارمنستان

خدمات موسسه آرمان پارسیان زمرد برای ویزای آلمان از طریق ارمنستان

موسسه « آرمان پارسیان زمرد » به عنوان یک موسسه معتبر و مورد تایید وزارت علوم سال هاست در زمینه اعزام دانشجو به آلمان فعالیت دارد.

در حال حاضر نیز با توجه به طولانی شدن وقت سفارت آلمان در ایران ، آرمان پارسیان زمرد برای اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان در تمام مراحل از ابتدا تا انتها همراه دانشجویان بوده و در این زمینه عملکرد موفقی داشته است.

*خدمات آرمان پارسیان زمرد در ارمنستان و در شهر ایروان به شرح زیر است:

– اجاره خانه در ارمنستان برای دانشجویان

موسسه آرمان پارسیان زمرد ، موقعیت های مسکونی مناسبی را برای دانشجویان انتخاب می کند. این خانه ها با حساسیت و با توجه به محیط و در خور دانشجو انتخاب می شود. دانشجو می تواند از میان عکس های ارسالی از سوی موسسه ، خانه موردنظر خود را انتخاب کند. به این ترتیب وقتی وارد ارمنستان می شود بدون دغدغه ، در خانه اش ساکن شده و کلاس های زبان خود را شروع می کند.

بنا به خواسته دانشجو ، موسسه می تواند خانه برای یک نفر یا به صورت اشتراکی برای دانشجویان اجاره کند. برای کاهش هزینه های زندگی در ارمنستان ، دانشجویان دختر یا پسر می توانند به طور مجزا با دو یا سه نفر در یک خانه به صورت اشتراکی این مدت را زندگی کنند.

 

– ثبت نام کلاس های زبان در دانشگاه ایروان ارمنستان

همانطور که گفته شد برای حضورتان در خاک ارمنستان باید دلیل داشته باشید. اخذ ویزای آلمان از طریق ارمنستان با این توجیه که 6 ماه در این کشور زبان خوانده اید، امکانپذیر است. موسسه آرمان پارسیان زمرد ، پیش از حضور شما در ارمنستان مراحل ثبت نام دانشجو در کلاس های زبان در یک دانشگاه معتبر ارمنستان را انجام خواهد داد.

دانشجویان در این 6 ماه به صورت فشرده زبان آلمانی متناسب با سطح خود می آموزند. گذراندن  این دوره ها بسیار در آینده تحصیلی دانشجو در آلمان موثر خواهد بود.

 

**خدمات دیگر موسسه آرمان پارسیان زمرد

– خرید سیم کارت برای دانشجو

– اخذ کارت اقامت

– وقت سفارت آلمان در ارمنستان

– طراحی رزومه و انگیزه نامه

– افتتاح حساب بانکی مسدود شده در ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*