معرفی دانشگاه های فرانکفورت آلمان

فرانکفورت تنها شهر آسمانخراش‌ها و یک شهر تجاری محسوب نمی‌شود. فرانکفورت شهری ایده‌آل با فرصت های تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی است. انتخاب زندگی و تحصیل در فرانکفورت آلمان برای دانشجویان بین المللی می‌تواند آینده‌ای ایده‌آل برای آنها رقم بزند. جالب است بدانید، فرودگاه بین المللی فرانکفورت در میان شلوغ‌ترین فرودگاه های جهان قرار دارد و مسافرانی را جابجا می‎کند که می‌توانند شهروندان آینده این شهر باشند. بنابراین جای تعجب نیست اگر مردم در این شهر به زبان‌های مختلف حرف می‌زنند، اما پاسپورت آلمانی ندارند. تنوع فرهنگ در این شهر نشان می‌دهد که فرانکفورتی‌ها از مردم ملیت‌های مختلف به گرمی استقبال می‌کنند.

فرانکفورت همه چیز دارد. از آسمانخراش‌های بلند و خیره‌کننده گرفته تا رستوران های معاصر و موفق‌ترین بانکداران و پول‌سازان در این شهر آلمانی حضور دارند. با این وجود، این تنها ظاهر این شهر است. فرانکفورت به عنوان یکی از شلوغ‌ترین شهرهای آلمان اما با با سبک زندگی آرام و ساکن، بدون استرس و وحشت، شرایط ایده‌آلی برای دانشجویانی که به تحصیل در آلمان علاقه‌مند هستند، دارد.

فرانکفورت پایتخت جاز آلمان است. بیشتر به لطف باشگاه Der Jazzkeller که در دهه ۵۰ تاسیس شد و میزبان افسانه‌های جاز و دیگر بزرگان آن زمان مانند فرانک سیناترا و لوئیس آرمسترانگ بود. شهر فرانکفورت همچنین تیم فوتبالی با نام آینتراخت دارد که بسیار موردتوجه فرانکفورتی‌هاست و در لیگ برتر آلمان (بوندس لیگا) بازی می کند.

تمام این شرایط ایده‌آل باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی فرانکفورت را برای ادامه تحصیل در آلمان انتخاب کنند. 

- برخی از برترین دانشگاه های فرانکفورت آلمان

-دانشگاه گوته فرانکفورت (Johann Wolfgang Goethe University)

– دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت  (University of Applied Sciences Frankfurt)

– دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی (University of Music and Performing Arts)

– دانشکده دارایی و مدیریت فرانکفورت (Frankfurt School of Finance and Management)

دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته

دانشگاه گوته در سال ۱۹۱۴ برای شهروندانش تاسیس و به یک ویژگی منحصر به فرد در تاریخ آموزش آلمان تبدیل شد. دانشجویانی که قصد ثبت نام در دانشگاه گوته فرانکفورت را دارند می‌توانند از تنوع گسترده‌ای از رشته‌ها، که عملا در چهار کمپس در سطح شهر گسترش یافته‌اند‌، تحصیل کنند.

پردیس بوکنهایم: ریاضیات، علوم کامپیوتر، تاریخ هنر، هنرهای زیبا

پردیس ریدبرگ: داروسازی، فیزیک، شیمی، بیوشیمی، زمین شناسی و جغرافیا

پردیس وستند: علوم اجتماعی، علوم پرورشی، روانشناسی، الهیات، فلسفه، تاریخ، باستان‌شناسی، حقوق، اقتصاد و مدیریت تجارت، جغرافیا

پردیس نیدراد: علوم پزشکی، دندانپزشکی، بیمارستان دانشگاه

در بین برجسته‌ترین فارغ التحصیلان دانشگاه گوته فرانکفورت ، تعداد معدودی وجود دارند که جایزه نوبل را برای کیفیت آموزش و آزادی بیان به دست آورده‌اند.

دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت

دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت ، دانشجویان خود را چالش می‌کشد تا برای اخذ یک مدرک دانشگاهی با یک هدف عملی روشن تلاش کنند. بلافاصله پس از اتمام تحصیل، دانشجویان دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت، باید مهارتهای را که آموزش دیده‌اند به اشتراک بگذارند. 

این دانشگاه حدود ۵۷ دوره در ۴ دانشکده: معماری و مهندسی عمران، علوم کامپیوتر و مهندسی، تجارت و حقوق، خدمات اجتماعی و بهداشت ارائه می‌دهد. به این ترتیب، دانشگاه علوم کاربردی آلمان یکی از بزرگترین موسسات علمی کاربردی در این کشور را تشکیل داده است.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی در فرانکفورت در سال ۱۹۳۸ تاسیس شد. این موسسه تا به امروز سالانه حدود ۹۰۰ دانشجو را ثبت نام کرده است. کارکنان دانشگاه بسیار حرفه‌ای هستند و در راستای شکوفایی استعدادهای دانشجویان و به ویژه استعدادهای خاص تلاش می‌کنند.

بیش از ۶۵ استاد و ۳۲۰ دستیار در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت مشغول فعالیت هستند و همین مسئله این دانشگاه را به یکی از بهترین‌ها در این رشته های تحصیلی تبدیل کرده است. برنامه های درسی دانشگاه شامل اجرای تمام سازها و آوازها، آموزش موسیقی، آهنگسازی، اجرای موسیقی و موسیقی کلیسا است. همچنین دوره‌هایی در زمینه موسیقی تئاتر، درام و رقص در این دانشگاه وجود دارد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اگر به دنبال شغل دانشگاهی باشند، می‌توانند برای تحصیلات تکمیلی در رشته موسیقی‌شناسی و تدریس موسیقی اقدام کنند.

دانشکده دارایی و مدیریت فرانکفورت

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های فرانکفورت آلمان برای دانشجویان بین المللی دانشکده دارایی و مدیریت این شهر است. این موسسه، در تمام زمینه‌های تجارت، مدیریت، بانکداری و امور مالی دانشجویان خود را برای ارائه خدمات عالی مشاوره‌ای هدایت و به شرکت‌های غول پیکر و همچنین مشاغل کوچک یا افراد برای شکوفایی توصیه می‌کند تا مردم را ترغیب به سرمایه گذاری کرده و از این طریق سود کسب کنند.دانشکده دارایی و مدیریت فرانکفورت به لحاظ فکری، دانشجویان خود را وادار می‌کند تا با چالش‌های مختلف در دنیای تجارت، امور مالی و مدیریت بیندیشند و خلاقانه یک راه حل در این دنیای در حال تغییر پیدا کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *