26 مهر 1400

مزایای کارورزی در آلمان

با مزایای کارورزی در آلمان آشنا شوید. چرا کارورزی هنگام تحصیل در آلمان یک مزیت است؟ در این مطلب در این باره بیشتر بدانید.

همه چیز درباره مزایای کارورزی حین تحصیل در آلمان

کاورزی چیست؟

کارورزی یک دوره از تجربه کاری است که توسط یک سازمان به مدت محدود ارائه می شود. هنگامی که به فارغ سازمان های خصوصی و دولتی زیادی در کنار صنایع مختلف آماده ارائه دوره کارورزی در آلمان به دانشجویان بین المللی هستند.

فرقی نمی کند که در کدام رشته تحصیلی در آلمان درس می خوانید. مهم این است که در حال تحصیل در رشته های مختلف از کسب و کار گرفته تا مدیریت، امور مالی یا رشته های دیگر، بتوانید در یک دوره کارورزی شرکت کنید. دوره کارورزی در آلمان فرصتی عالی برای کسب دانش در مورد امور و استفاده از مهارت های تئوری است که در دانشگاه آموخته اید. کارورزی هنگام تحصیل در آلمان ، شما را با مهارت های بین المللی حرفه ای که قرار است در آینده انتخاب کنید، آشنا می کند. همچنین درک عمیق تری نسبت به فرهنگ محل تحصیل به دانشجو می دهد.  کاملا مشخص است که برخی از کشورها از نظر تحصیل و کارورزی محبوبیت بیشتری نسبت به دیگران دارند. آلمان یکی از این کشورهاست.

 

 مزایای کارورزی در آلمان

اقتصاد پررونق و نرخ بالای اشتغال

اقتصاد خوب و رشد اقتصادی پایدار به معنای تاثیر مثبت بر جامعه است. در نتیجه درآمد سرانه بالاتر و نرخ بیکاری پایین است. جالب است بدانید که نرخ بیکاری در آلمان تنها  3.6 درصد است. از نظر تولید ناخالص داخلی، اقتصاد آلمان در اروپا شماره یک و در سراسر جهان شماره چهار است. کار در آلمان اولویت بسیاری از افراد از سرتاسر جهان است. به عنوان یک دانشجو در این کشور، در دوره کارورزی آموزش باکیفیت و مهارت های منحصر به فردی را در رشته تحصیلی خود کسب خواهید کرد. شرکت های برجسته آلمانی مانند دایملر، SAP  یا Continental  و بسیاری از شرکت های مشهور دیگر دانشجویان را به عنوان کارورز قبول می کنند.

 

فرصت های بی شمار کارورزی در آلمان

در بسیاری از کشورها، شما باید خود را تنها در چندین گزینه موجود محدود کنید و اهداف کارآموزی خود را با آن گزینه ها هماهنگ کنید. در آلمان اما اینگونه نیست. از آنجا که شرکت های داخلی و بین المللی زیادی در این کشور فعالیت دارند، گزینه های بی شماری پیش روی دانشجویان قرار دارد. از سوی دیگر، گزینه های بیشماری برای کارآموزی در اختیار خارجی ها قرار دارد. بنابراین احتمال اینکه شما چیزی را دقیقا همانطور که می خواهید پیدا کنید همیشه بالا است.

 

استاندارد بالای زندگی در آلمان

یکی دیگر از مزایای کارورزی در آلمان استاندارد بالای زندگی است. ساعات کار در آلمان می تواند انعطاف پذیر باشد و بیشتر کارآموزان 6-8 ساعت در روز کار می کنند. کارورزی در آلمان شرایط بهتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. حداقل دستمزد حدود 8.50 یورو در ساعت است. این شاید یکی از بهترین مزیت های کارورزی هنگام تحصیل در آلمان باشد. چراکه درآمد نسبتا خوبی هم برای دانشجو به همراه دارد. همچنین هزینه های زندگی در آلمان نسبت به سایر کشورهای غربی نسبتا پایین تر است.

 

پیدا کردن یک کار دائم در آلمان

یکی از مهمترین مزایای کارورزی در آلمان پیدا کردن یک کار دائم در این کشور است. به احتمال زیاد پس از اتمام دوره کارآموزی، کارفرمای شما در آلمان تصمیم می گیرد که شما را به عنوان یک کارمند تمام وقت استخدام کند. به طور حتم اینکه استخدام شوید یا خیر، بستگی به عملکرد کلی شما و برنامه های آینده شرکت دارد. اما شانس زیادی برای متقاضیان کارورزی در آلمان وجود دارد.

 

یادگیری از بهترین ها در دوره کارورزی

حتی اگر نتوانید در محل کاروزی خود استخدام شوید، کارآموزی در آلمان همچنان مورد توجه و ارزشمند است. اقتصاد قدرتمند این کشور توسط مدیران حرفه ای، تحصیل کرده و با تجربه بسیار پشتیبانی می شود. بنابراین با انجام کارآموزی در آلمان، این شانس را خواهید داشت که از بهترین یاد بگیرید و با برترین ها کار کنید.

به طور معمول، شرکت از یک کارمند درخواست می کند تا عملکرد شما را پیگیری کند. این فرد همیشه برای مشاوره و تشویق شما در محل حاضر خواهد بود. زمانی که وقت دوره کارآموزی در آلمان می کنید، شانس استخدام شما را افزایش می دهد. کارفرمایان آینده برای کارآموزی شما در آلمان ارزش قائل هستند و بر این باورند که شما دارای مهارت ها و دانش مورد نیاز آنها در بازار هستید.

 

یادگیری زبان آلمانی از مزایای کارورزی در آلمان

اگرچه بخش آلمانی ها به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. اما به احتمال زیاد در طول اقامت خود در این کشور با دانشجویان و همکاران آلمانی زبان زیادی مواجه خواهید شد. بنابراین در بسیاری از موارد ضرورت یادگیری زبان آلمانی را احساس خواهید کرد. دانستن زبان آلمانی حداقل در سطح متوسط ​​یک امتیاز مهم و یکی از مزایای کارورزی در آلمان است. شما می توانید این زبان را به صورت رایگان، چه در تحصیل در دانشگاه یا در دوره کارورزی یاد بگیرید.

 

حمل و نقل عمومی در آلمان

رفت و آمد در آلمان آسان است! حمل و نقل عمومی بسیار محبوب و همچنین ارزان و کارآمد به شمار می رود. آلمان در کل دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوب است که تقریبا دسترسی به هر نقطه ای در آن را آسانتر می کند. یک مزیت عالی برای دانشجو بودن و حتی کارورزی در آلمان ، تخفیف در هزینه های سفر است. دانشجویان می توانند با استفاده از  بلیط ترم یا همان « Semesterticket » از قطارهای محلی و داخلی به صورت رایگان استفاده کنند. به عنوان یک کارآموز هزینه سفر و رفت و آمد شما به محل کار اغلب پرداخت می شود.

 

آلمان کشور رویدادها و مناسبت ها

در آلمان رویدادها و مناسبت های زیادی برگزار می شود. محبوب ترین فستیوال آلمان، اکتبرفست (Oktoberfest) نام دارد. اما هر منطقه جشن های خاص خود را دارد. بیشتر آنها مانند اکتبرفست یا حتی بهتر از آن برگزار می شوند. با  بلیط های ترم خود که از دانشگاه های آلمان دریافت می کنید، می توانید به مکان هایی مانند هامبورگ، هانوفر یا حتی به مرز هلند بروید.

شما می توانید در هر گوشه و کنار رویدادهایی پیدا کنید و مطمئنا در این رویدادها به افرادی برای همراهی و همکاری نیاز خواهند داشت. به راحتی می توانید در برگزاری این رویدادها مشارکت داشته باشید. یک دوره شاید کوتاه اما موفق کارورزی در آلمان هنگام تحصیل را سپری کنید.

 

بازدید از یک کشور تاریخی

با گذراندن کارآموزی در آلمان، مزایای بیشتری نسبت به تجربه شغلی وجود دارد. این کشور دارای تاریخ طولانی و غنی است که نشان دهنده تنوع فرهنگی برجسته ای است که در هر بخشی از زندگی وجود دارد. افراد از ملیت های مختلف در این کشور زندگی می کنند. این فرصتی است برای شما که خود را با فرهنگ و سنت آنها آشنا کنید. طبیعت در آلمان محل تضادهای عظیمی است که در سراسر کشور گسترده شده است. این کشور دارای مناظر شگفت انگیز و بسیاری از جاذبه های گردشگری است که باید کشف کنید.

 

چند نکته درباره کارورزی در آلمان

اگر قصد دارید یک دوره کارورزی را در آلمان دنبال کنید، چند نکته را باید در نظر داشته باشید:

1- کارورزی در آلمان اهمیت فزاینده ای پیدا کرده و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار معمول است که یک یا چند موقعیت کارورزی را در طول تحصیل یا پس از تحصیل به پایان برسانند.

2- اگر دوره کارورزی در آلمان بیش از سه ماه طول نکشد، ممکن است بدون حقوق ارائه شود. کارورزی بدون حقوق در صورتی که بیش از سه ماه طول بکشد، فقط اگر بخشی اجباری از رشته تحصیلی شما باشد، اتفاق می‌افتد. کارورزی هایی که بیش از سه ماه طول می کشد و بخشی از یک رشته تحصیلی نیست، باید حداقل دستمزد ملی برای تمام طول مدت آنها پرداخت شود.

3-  در حالی که برخی از محل های کارورزی به زبان انگلیسی ارائه می‌ شوند، اما آلمانی زبان استاندارد کار در آلمان است. داشتن مهارت زبان آلمانی، حتی در سطح متوسط تعداد فرصت های پیش روی شما را افزایش می دهد.

4- به این نکته توجه کنید که بسته به ماهیت دقیق کارورزی در آلمان ، ممکن است به ویزای کار آلمان نیاز داشته باشید.

اگر در آلمان تحصیل می کنید فرصت کارورزی در این کشور را از دست ندهید.  اگر هم برای تحصیل در دانشگاه های آلمان در حال برنامه ریزی هستید، حتما در گوشه ذهن تان کارورزی را به خاطر بسپارید. توجه داشته باشید که کارورزی در آلمان می تواند رزومه شما را پربارتر و همچنین دید کارفرمایان را نسبت به شما تغییر دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*