9 مرداد 1400

شرایط یک کارمند در آلمان

شرایط یک کارمند در آلمان چگونه است؟ به عنوان یک کارمند در آلمان چند ساعت کار و چقدر حقوق دریافت می‌کنید؟ این مطلب را بخوانید.

بسیاری از دانشجویان درصددند تا با پیدا کردن کار مناسب، ویزای دانشجویی آلمان خود را به ویزای کار تبدیل کنند. بنابراین بد نیست بیشتر درباره ساعات کار، حقوق، مالیات، تعطیلات و غیره در آلمان بدانید. در این مطلب قصد داریم هر آنچه را که باید درباره یک کارمند در آلمان بدانید مطرح کنیم.

 

ساعات کاری و حقوق و دستمزد در آلمان

ساعت‌ها و روزهای کاری

هفته کاری تعریف شده دوشنبه تا شنبه است، در حالی که هفته کاری استاندارد در آلمان برای بیشتر صنایع از دوشنبه تا جمعه است.

 

کار تمام وقت در آلمان چند ساعت است؟

یکی از شرایط یک کارمند در آلمان ساعات کار تمام  وقت است. یک قرارداد کار استاندارد تمام وقت به معنای کار 36 تا 40 ساعت در هفته به طور متوسط ​​است.

 

ساعات کار در آلمان چه ساعتی است؟

ساعات معمول اداری 9 تا 5 از دوشنبه تا پنجشنبه و 9تا 4 از دوشنبه تا جمعه است. طبق قانون کار آلمان، ساعت کار نمی تواند بیش از هشت ساعت در یک روز یا 48 ساعت در یک هفته باشد.

ساعات کار انعطاف پذیر و کار در خانه به ویژه برای کسانی که کودکان خردسال دارند، به طور فزاینده ای محبوب شده است. طبق قانون آلمان، کارفرمایان ملزم به ارائه این مورد نیستند، اما بسیاری از آنها آماده توافق هستند.

همچنین مفهوم Trusted Working Time ، الگویی انعطاف پذیر از اشتغال است که در آن ساعت کاری توسط مدیران کنترل نمی شود. این گزینه نیز در آلمان رو به افزایش است. این این مدل، به کارمندان اطمینان داده می شود که ساعات کار خود را تا جایی که دفتر اجازه می دهد، انعطاف پذیر کنند.

شرایط یک کارمند در آلمان در دریافت حقوق 

متوسط ​​حقوق آلمان 3،770 یورو در ماه (حدود 45000 یورو در سال) برای یک کار تمام وقت و دائمی است. برای یک شغل با حداقل دستمزد، به صورت تمام وقت 1500 یورو در ماه است. پزشکان، وکلا، مدیران عامل و مهندسان از پردرآمدترین افراد این کشور هستند.

از آنجا که حقوق می تواند با موقعیت های شغلی و حتی در شهرهای مختلف متفاوت باشد، در GEHALT.de می توانید اطلاعات حقوق فعلی را برای موقعیت مورد نظر خود بررسی کنید.

از کارمندان آلمانی در مبدا مالیات دریافت می شود و آنها بیش از 9169 یورو در سال مالیات بر درآمد پرداخت می کنند. مالیات بر درآمد از 14 درصد شروع می شود و برای بیشترین درآمد به 45 درصد افزایش می یابد. افرادی که شاغل هستند و افرادی که خود اشتغالی دارند باید گزارش سالانه مالیاتی به نام Steuererklärung را ارائه دهند.

 

تعطیلات در آلمان

از شرایط یک کارمند در آلمان تعطیلات این کشور است. در آلمان، اشتغال کامل نیز دارای حق مرخصی سالانه است که در واقع بالاترین میزان در جهان است. به طور متوسط ​​ 30 روز مرخصی سالانه به کارگران تعلق می گیرد که حداقل قانونی آن 24 روز است. این یک مرخصی استحقاقی با حقوق است که هیچ تاثیری بر حقوق ماهانه ندارد.

آلمان همچنین هر سال 10 تعطیلات رسمی دارد که کارگران علاوه بر حق مرخصی سالانه از آنها بهره مند می شوند. این شامل اعیاد ملی و جشن های مذهبی است.

 

کارگران آلمانی چقدر تعطیلات می گیرند؟

تعطیلات همیشه یکی از مهمترین شرایط یک کارمند در آلمان است. کارگران آلمانی حداقل 24 روز در سال و به طور متوسط ​​30 روز حق مرخصی دارند.

 

مرخصی زیاد سالانه از شرایط کارمندان در آلمان

با وجود تعداد زیاد روزهای مرخصی سالانه و همچنین هفته کار کوتاه تر و زمان کار قابل اعتماد، آلمان همچنان یکی از مولدترین کشورها در جهان است. نرخ اشتغال کلی آلمان زیاد است. روند بیکاری در آلمان همچنان رو به کاهش است و در حال حاضر کمی بیش از 3 درصد است که یکی از پایین ترین ها در جهان است.

 

بیماری و کار

اگر از نظر جسمی یا روحی بیش از حد بیمار هستید تا بتوانید در محل کار خود حضور پیدا کنید، باید در اولین فرصت کارفرمای خود را در جریان بگذارید.

در آلمان، کسانی که از بیماری طولانی مدت رنج می برند و بیش از شش هفته طول می کشد، می توانند 70 درصد از حقوق طبیعی، حداکثر تا 78 هفته را دریافت کنند. این مزایای بیماری توسط بیمه درمانی تحت پوشش قرار می گیرد و باید در ارائه خدمات بیمه درمانی خصوصی یا عمومی استفاده شود.

 

سایر مزایا برای کارمندان در آلمان

یکی از شرایط خوب یک کارمند در آلمان برای خانم ها مرخصی زایمان است. زنان می توانند از شش هفته قبل از تولد فرزند خود تا هشت هفته پس از تولد از مرخصی زایمان استفاده کنند. در این مدت کارفرما باید حقوق را به طور کامل پرداخت دارد. مادران و پدران می توانند حداکثر تا سه سال از مرخصی والدین استفاده کنند. کارفرمایان در این مدت نیازی به پرداخت حقوق کارگران ندارند.

 

مزایای کارمندان در آلمان چیست؟

یم کارمند در آلمان مزایای زیادی دارد. کارمندان آلمانی حق مرخصی زایمان و مرخصی والدین را دارند. کارگران آلمانی همچنین می توانند بدون تبعیض کار کنند، این حق توسط قانون پیگیری می شود.

3 Replies to “شرایط یک کارمند در آلمان”

 1. Liyana.jason says: 3 آبان 1400 at 10:26 ق.ظ

  من آلمان زندگی میکنم ،،،کاملا دقیق و خیلی راحت برا همه مردم اجرا میشه

 2. حسام says: 11 مرداد 1401 at 1:49 ب.ظ

  منم ایران زندگی می کنم. ساعت ۷ از خونه بیرون میام. ۸ شروع کارمه. تا ۵ بعداز ظهر. تا برسم خونه ۷. یعنی روزی ۱۲ ساعت . با حقوقی که در برابر المان هیچه و قیمتهای جهانی

  1. موسسه آرمان پارسیان زمرد says: 17 مرداد 1401 at 8:38 ق.ظ

   بله حق با شماست. البته در مورد مسافت محل کار تا محل زندگی و ترافیک شهری در ایران واقعا نمیشه کاری کرد؛ اما در کشور آلمان، حقوق کارمندها در مقابل هزینه‌های روزمره زندگی در سطح رضایتبخش و مطلوبی قرار داره و نسبتا همه از شرایطی که در اون قرار دارن راضی هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*