زندگی و تحصیل در اشتوتگارت آلمان

اشتوتگارت در جنوب غربی آلمان قرار دارد و ششمین شهر بزرگ این کشور با جمعیتی بیش از ۶۳۰ هزار نفر به شمار می رود. با دانشگاه های معتبر و کیفیت بالای زندگی، این شهر مدت زمان زیادی است که به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب در میان دانشجویان بین المللی قرار دارد.

شاید اشتوتگارت را بیشتر به دلیل اتومبیل هایش بشناسند. پایتخت ایالت بادن-وورتمبرگ یک هاب مشهور تولید در آلمان است. دفاتر مرکزی مرسدس بنز و پورش و همچنین موزه های اتومبیل آنها را در این شهر خواهید یافت. با وجود پارک های مشهور و همچنین بزرگترین باغ وحش و باغ گیاه شناسی اروپا در کنار کیفیت زندگی، دانشگاه های معتبر، امنیت و امکانات دیگر، اشتوتگارت را به یک مقصد ایده آل نه تنها برای تحصیل بلکه برای زندگی دانشجویی است.

دانشگاه های اشتوتگارت

اشتوتگارت سنتی دیرینه به عنوان یک مکان معتبر برای آموزش عالی در اروپا و در میان دانشجویان بین المللی دارد. سه تا از دانشگاه های این شهر در نیمه اول قرن نوزدهم ساخته شده اند.

دانشگاه اشتوتگارت:

بزرگترین دانشگاه این شهر دانشگاه اشتوتگارت است که حدود ۲۸ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. جالب است بدانید که ۲۱ درصد از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند و همین مسئله دانشگاه اشتوتگارت را به یکی از گزینه های مطرح برای خارجی ها به دلیل تنوع فرهنگی آن تبدیل می کند.

دانشگاه هوهنهایم:

قدیمی ترین دانشگاه در جنوب اشتوتگارت است که نام آن تحت تاثیر کاخ هوهنهایم انتخاب شده است. این موسسه در سال ۱۸۱۸ راه اندازی شد. این دانشگاه به ویژه روی رشته هایی مانند کشاورزی و علوم طبیعی تمرکز دارد.

دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت:

اگر به دنبال تحصیل کاربردی محور هستید، می توانید در دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت تحصیل کنید. در حال حاضر بیشتر رشته های تحصیلی در این دانشگاه نیازمند به سطح قابل قبولی از زبان آلمانی هستند، اما طی سال های اخیر رشته های انگلیسی زبان نیز در این دانشگاه ارائه می شود.

شهریه دانشگاه ها در اشتوتگارت

بودجه بسیاری از دانشگاه های آلمان توسط ایالت ها تامین می شود. کسانی که اقامت آلمان را دارند برای تحصیل در دانشگاه ها هیچ مبلغی را پرداخت نمی کنند و این مسئله در بسیاری از شهرهای آلمان برای دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند. البته دو سال قبل، ایالت بادن-وورتمبرگ (که اشتوتگارت پایتخت آن است) تغییراتی در این زمینه اعمال کرد. از سال ۲۰۱۷، تمام دانشجویان بین المللی که کشورشان عضو اتحادیه اروپا نیست، باید ۱۵۰۰ یورو در هر ترم بپردازند، در حالی که در دیگر ایالت های آلمان اینگونه نیست. همچنین دانشجویان باید مبلغ ۱۸۸ یورو در هر ترم به عنوان یک شهریه عمومی پرداخت کنند.

آب و هوای اشتوتگارت

از آنجایی که این شهر در میان یک دره قرار گرفته و در اطراف آن تپه های کوچک زیادی وجود دارند، دمای هوایی نسبتا گرمو مرطوب دارد.  

تابستان های اشتوتگارت (ماه های ژانویه- آگوست) گرم است، فصل پاییز (ماه های سپتامبر – نوامبر) دمای هوا معتدل اما با باراندگی همراه است و در ماه های دسامبر- فوریه بارش باران و برف معمول است.

وسایل حمل و نقل در اشتوتگارت

مانند هر شهر بزرگ دیگری، اشتوتگارت یک شبکه و سیستم کارآمد از قطارهای مسافرتی، مترو، اتوبوس و تاکسی دارد. ایستگاه مرکزی قطار در این شهر برای دسترسی و ارتباط با مسیرهای طولانی تر بسیار کارآمد است و به راحتی می توانید با استفاده از آن بخش های دیگر این کشور زیبا را کشف کنید. یک فرودگاه در نزدیکی شهر وجود دارد که به ۷۰ مقصد داخلی و بین المللی پرواز دارد.

هزینه زندگی در اشتوتگارت آلمان

به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید بدانید که زندگی در اشتوتگارت آلمان نسبت به برخی دیگر شهرها گران تر است.

برخی از هزینه های شما به عنوان یک دانشجو در اشتوتگارت عبارتند از:

– اجاره خانه دانشجویی در اشتوتگارت آلمان: ۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه

– بیمه درمانی: ۱۱۰ یورو در ماه (اجباری برای همه دانشجویان)

– کارت بلیت وسایل حمل و نقل عمومی: ۲۱۰ یورو در هر ترم

توجه داشته باشید که هزینه اجاره خانه دانشجویی در اشتوتگارت بسیار به اندازه خانه و منطقه ای که در آن می خواهید زندگی کنید، بستگی دارد. اجاره خانه در اطراف این شهر به مراتب ارزان تر و بین ۲۶۰ تا ۴۰۰ یورو در ماه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *