زندگی در لایپزیگ آلمان ، شهر هنر و موسیقی

زندگی در لایپزیگ آلمان چگونه است ؟ لایپزیگ نه تنها به دلیل زیبایی و نفوذ منطقه ای بلکه به عنوان مهد موسیقی، تجارت و قهرمانان آلمان شناخته شده است.

در سال های اخیر لایپزیگ از یک شهر کوچک به یک مرکز تجاری و فرهنگی تبدیل شده است. تاریخچه لایپزیگ به بیش از ۱۰۰۰ سال قبل باز می گردد زمانی که به عنوان کلانشهر ساکسون بود و پویایی آن تا به امروز ادامه دارد.

درباره اقتصاد لایپزیگ

از نظر اقتصادی، لایپزیگ در طول جنگ جهانی دوم به ویژه پس از فروپاشی دیوار برلین، دچار سقوط بزرگی شد. لایپزیگ قبلا یک مرکز مهم بانکی، تجاری و صنعتی بود و خیلی زود به مرکز صنایع سنگین و تولید از جمله منسوجات، اتومبیل و ماشین آلات، محصولات شیمیایی و محصولات الکتریکی تبدیل شد.

امروزه لایپزیگ میزبان برخی از صنایع مهم در ساخت و مهندسی در آلمان است.شرکت های چند ملیتی مانند آمازون ، DHL ، بی ام دبلیو و پورشه در این شهر فعالیت می کنند و همین مسئله به طور حتم زندگی در لایپزیگ را آسان تر کرده اند.

معماری شهر زیبای لایپزیگ آلمان

از نظر معماری لایپزیگ مکانی قابل کاوش است. همانطور که در شهر قدم می زنید، ساختمان هایی را از دوره های مختلف را تماشا خواهید کرد که تاریخ را بر دوش خود دارند. منظره بنای تاریخی که به زیبایی در روح معاصر مجتمع های جدید و عجیب و غریب نقش بسته است. با زندگی در لایپزیگ انگار در زمان سفر کرده اید.

هنر در لایپزیگ

این شهر دانشمندان، هنرمندان، آهنگسازان، موسیقی دانان و شاعران را به خود جلب کرده است. هنر در لایپزیگ توسط مردم این شهر ترویج و ارزشمند شد. در طول تاریخ این شهر نسبت به حمایت مالی، قدردانی و جمع آوری هنر، تسهیل در نمایش قطعات مشهور و جذب طرفداران در زمینه های بین المللی متعهد بوده است.

موسیقی یکی دیگر از مولفه های این شهر است. یوهان سباستین باخ، موسیقیدان، خلاق ترین سال های خود را در خیابان های لایپزیگ گذراند. درست مانند بسیاری از نام های مشهور دیگر در تاریخ موسیقی، پایه و اساس آنچه ما امروز به عنوان موسیقی با کیفیت داریم مانند ریچارد واگنر ، فلیکس مندلسون بارتولدی و رابرت شومان این کار را پی ریزی کردند.

تفریح و خرید در لایپزیگ

جای تعجب نیست که چرا لایپزیگ به عنوان شهری شناخته می شود که از زندگی در آن لذت می برید. لذت بردن از زندگی یکی از مهمترین دغدغه های موجود در این شهر است، بنابراین انواع جاذبه ها در اختیارتان قرار دارد.

از یک شب پر زرق و برق در اپرا گرفته تا یک کنسرت کلاسیک یا یک بازی بحث برانگیز در تئاتر، زندگی در لایپزیگ آلمان هیچ گاه کسل کننده نیست. 

اگر اهل طبیعت و ورزش هستید، مکان های بی نهایتی مانند زمین های گلف، دریاچه ها، رودخانه ها و کانال ها در مرکز شهر لایپزیگ وجود دارد که می توانید در آن آرامش پیدا کنید.

خرید نیز تجربه لذت بخشی دیگر در این شهر است. بوتیک های متنوع و تزئین شده شیک در مرکز شهر، شهروندان و گردشگران را به خرید لباس، جواهرات و اشیای عتیقه جلب می کند.

هزینه زندگی در لایپزیگ

هزینه های زندگی در این شهر نسبت به کلانشهرهای آلمان نسبتا کمتر است بنابراین تخمین زده می شود که دانشجویان با بودجه اندکی می توانند زنده بمانند. بسته به زندگی که در لایپزیگ برای زندگی خود انتخاب می کنید، به طور حتم می توانید با درآمد ۱۰۰۰ یورو در ماه زندگی خوبی داشته باشید.

هزینه مسکن در لایپزیگ آلمان

محل اقامت بستگی زیادی به ترجیحات دانشجویی و بودجه سالانه آنها دارد. اقامتگاه شخصی همیشه هزینه بیشتری نسبت به زندگی در خوابگاه دارد اما بیشتر دانشجویان بین المللی این روش را ترجیح می دهند.

یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه ۴۰۰ یورو دارد در حالی که در خارج از مرکز می توانید آن را با قیمت ۲۵۰-۳۰۰ یورو اجاره کنید. بیشتر دانشجویان به تنهایی توانایی پرداخت هزینه آپارتمان را ندارند، بنابراین آن را با دیگر دانشجویان به طور مشترک یک آپارتمان را اجاره می کنند. یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود ۹۰۰ یورو هزینه دارد در حالی که خارج از مرکز شهر ارزان تر است. با ۵۵۰ یورو می توانید در خارج از مرکز شه آپارتمان بگیرید.

برآورد می شود که هزینه های آب و برق حدود ۲۰۰ یورو برای یک آپارتمان بزرگتر با برق، گرمایش و آب و غیره باشد.

هزینه مواد غذایی

اگر در رستوران های سطح بالا رفت و آمد کنید، غذا خوردن در بیرون می تواند هزینه بر باشد، اما در اطراف شهر چندین محل صرف غذا وجود دارد که دانشجویان معمولا آنها را ترجیح می دهند.

بیشتر مواد غذایی اساسی را می توانید با قیمت های بسیار مقرون به صرفه در بازارهای آلمان تهیه کنید. قیمت برخی از این مواد خوراکی عبارتند از:

– نان حدود ۲ یورو

– آب کمتر از ۱ یورو

– شیر کمتر از ۱ یورو

– تخم مرغ حدود ۳ یورو

– سبزیجات / میوه ها حدود ۲-۴ یورو

همچنین هزینه عضویت در باشگاه بدنسازی در لایپزیگ از ۳۰-۴۰ یورو ماهانه است. بلیط سینما برای فیلم های بین المللی ۸ یورو است.

چه کارهایی در لایپزیگ آلمان انجام دهیم؟

– قدیمی ترین خرده فروشی قهوه در شهر، در آرکو را امتحان کنید.

– تور شهر پیاده روی یا با وسایل نقلیه در شهر لایپزیگ را از دست ندهید.

– در نمایشگاه کتاب لایپزیگ قدم بزنید، حیرت زده خواهید شد.

– اگر نقاشی های طنز را دوست دارید، Karicartoon لایپزیگ مقصد بعدی شما است.

– بازار کریسمس مانند هر شهر دیگری در آلمان چیزی است که باید منتظر آن باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *