دانشگاه گوتینگن ، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در آلمان

گئورگ آگوست ( Georg-August-Universität Göttingen ) که با نام دانشگاه گوتینگن شناخته می شود، از بهترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه که در سال ۱۷۳۷ تاسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی با شهرت بین المللی است که تمرکز زیادی در آموزش براساس تحقیقات دارد. این دانشگاه با تنوع زیادی از رشته ها به ویژه در علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و پزشکی امکانات عالی برای تحقیقات علمی دارد و کیفیت آموزشی فوق العاده ای در بخش های دیگر که دانشگاه گوتینگن را بسیار متمایز کرده است. درباره دانشگاه گوتینگن آلمان بیشتر بدانید.

آمار و ارقام دانشگاه گوتینگن آلمان

– سال تاسیس: ۱۷۳۷

– نوع دانشگاه: تحقیقاتی دولتی

– مقاطع تحصیلی: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

– موقعیت: شهر گوتینگن آلمان

-تعداد دانشجو: ۳۰ هزار دانشجو

– تعداد رشته ها: ۲۱۲ رشته

– تعداد دانشکده: ۱۳ دانشکده

– تعداد اساتید: ۵۲۳

– دانشجویان بین المللی: بیش از ۳ هزار دانشجوی خارجی

دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان

*علوم طبیعی، ریاضیات و انفورماتیک

– دانشکده علوم کشاورزی

– دانشکده زیست شناسی و روانشناسی

– دانشکده شیمی

– دانشکده اکولوژی و علوم جنگل

– دانشکده جغرافی

– دانشکده فیزیک

 

* حقوق، علم اقتصاد، علوم اجتماعی

– دانشکده حقوق

– دانشکده علوم اجتماعی

– دانشکده اقتصاد و کسب و کار

 

* پزشکی

مرکز پزشکی

 

علوم انسانی و الهیات

– دانشکده علوم انسانی

– دانشکده الهیات

رنکینگ دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان بر اساس شناخته شده ترین رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها در میان ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان حضور دارد. دانشگاه گوتینگن یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان است. این دانشگاه در رنکینگ جهانی و معتبر QS رتبه ۱۹۵ را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داده است. این دانشگاه همچنین در رنکینگ آکادمیک دانشگاه های جهان رتبه ۱۰۱ را دارد. براساس نظر دانشجویان دانشگاه گوتینگن این دانشگاه توانسته ۴.۵ ستاره را به دست آورده و در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

چرا تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان ؟

تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف همواره یکی از اهداف دانشجویان بین المللی بوده است. دانشگاه گوتینگن به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان است. تقریبا هر دانشگاهی در جهان نوعی مدرک کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. چرا باید برای رشته های های زبان انگلیسی، ادبیات و فرهنگ ها، از همه جا به دانشگاه گوتینگن بیایید؟ چه چیزی رشته های این دانشگاه آلمانی را بسیار جالب، متنوع و هیجان انگیز می کند؟ با این ۱۰ دلیل می توانید دانشگاه گوتینگن را برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید.

– مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه کاملا به زبان انگلیسی است.

– برای درخواست یا ثبت نام هیچ مهارت زبان آلمانی لازم نیست.

– کارمندان این دانشگاه به انگلیسی زبان صحبت می کنند.

– دانشگاه گوتینگن آلمان در سطح بین المللی تحقیق می کند و تحقیقاتش را انتشار می دهد.

– با دانشجویان بین المللی و آلمانی به طور یکسان برخورد می شود.

– هر رشته ای که به آن علاقه مند باشید را می توانید در دانشگاه گوتینگن تحصیل کنید.

– این دانشگاه به ویژه برای دانشجویان بین المللی خود دوره های سفارشی و مشاوره ترتیب می دهد.

– دانشگاه گوتینگن آلمان بخشی از شبکه های اراسموس + و اراسموس موندوس است.

– کتابخانه دانشگاه گوتینگن میزبان مجموعه عظیمی از کتاب ها در زمینه زبان، ادبیات و فرهنگ انگلیسی و آمریکایی است.

– علاوه بر این تحصیل و زندگی در شهر گوتینگن ایده آل است. گوتینگن یک شهر عالی برای تحصیل در آلمان است!

هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

تحصیل رایگان در آلمان یکی از ویژگی هایی است که هر ساله دانشجویان زیادی را به این کشور اروپایی می کشاند. هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن شامل هزینه های مدیریت، هزینه های سلامت دانشجویان و هزینه Studentenwerk است. دانشجویان دوره های طولانی مدت – معمولا اگر طول دوره معمولی استاندارد بیش از شش ترم یا بیشتر باشد – علاوه بر این، هزینه های طولانی مدت (۵۰۰ یورو) را نیز باید پرداخت می کنند.

تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان به زبان انگلیسی

نیمی از رشته های مقطع دکترا در دانشگاها گوتینگن به طور کامل به زبان انگلیسی و همچنین تعداد زیادی از رشته های های کارشناسی ارشد نیز به این زبان آموزش داده می شوند. بسیاری از رشته های کارشناسی ارشد همچنین یک فرصت منحصر به فرد برای فارغ التحصیلی با مدرک دو یا یک مدرک مشترک از دانشگاه های برجسته بین المللی است. همه رشته های تحصیلی در این دانشگاه در یک محیط برجسته تحقیق محور ارائه می شوند، که توسط شبکه ای از پنج موسسه ماکس پلانک، the German Primate Center، مرکز هوافضای آلمان و آکادمی علوم و علوم انسانی: پردیس گوتینگن تشکیل شده است.

هزینه زندگی در شهر گوتینگن آلمان

هزینه زندگی در گوتینگن در مقایسه با اکثر شهرهای دانشگاهی آلمان کم است. در حال حاضر برای زندگی در شهر گوتینگن آلمان حدود ۶۵۰-۷۰۰ یورو در هر ماه (برای اقامت، غذا، بیمه درمانی، کتاب و غیره) مورد نیاز است.

دفتر بین المللی (خدمات بین المللی دانشجویی) با همکاری “Studentenwerk” به دانشجویان متقاضی اسکان کمک می کند. بسیاری از دانشجویان بین المللی در خوابگاه های دانشجویی آلمان زندگی می کنند. این خوابگاه ها دارای آپارتمان های یک نفره یا آپارتمان های مشترک با اتاق های جداگانه هستند. همچنین آپارتمان هایی برای زوج ها و خانواده های دارای فرزند در دسترس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *