Hi, How Can We Help You?

آرشیو مطالب

27 مهر 1400

بهترین کالج های دولتی در آلمان

با بهترین کالج های دولتی آلمان برای تحصیل آشنا شوید. کالج های دولتی آلمان در بخش‌های مختلف این کشور از شمال تا جنوب قرار گرفته‌اند.

دانش آموزان در آلمان طی 13 سال دیپلم دریافت می کنند درحالی که در ایران 12 سال تحصیلی طول می کشد تا دیپلم بگیرند. این یک سال اختلاف را دانشجویان ایرانی باید در کالج های آلمان تحصیل کنند. تحصیل در کالج های آلمان برای دانشجویان ایرانی که مدرک دیپلم دارند، اجباری است. با یک سال آموزش در کالج دانشجویان آماده تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان می‌شوند. کالج های آلمان با نام Studienkollegs شناخته می‌شوند. همانطور که می‌دانید انواع دوره های کالج در آلمان در دسترس دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی آنها وجود دارد. اگر به تحصیل در این دوره‌ها می‌اندیشید، با بهترین کالج های دولتی آلمان بیشتر آشنا شوید.

 

انواع دوره های کالج در بهترین کالج های آلمان

دانشجویان براساس رشته تحصیلی خود می توانند در انواع دوره های M، T، W و G شرکت کنند. کالج M-course یا به آلمانی M-course یک دوره آمادگی خاص برای دانشجویانی است که می‌خواهند در در رشته های علوم طبیعی یا پزشکی در آلمان ادامه تحصیل دهند. در دوره M-course دانشجویان برای پذیرش در رشته های پزشکی، زیست شناسی، علوم تغذیه، دندانپزشکی، میکروبیولوژی، علوم کشاورزی، دامپزشکی، بیوشیمی، تربیت بدنی، روانشناسی و داروسازی در دانشگاه های آلمان آماده می شوند.

کالج T-course یا T-Kurs برای دانشجویانی طراحی شده که قصد ادامه تحصیل در آلمان در رشته های گروه ریاضیات و مهندسی دارند. در این دوره مباحثی مانند آلمانی، ریاضیات، فیزیک، شیمی و انفورماتیک آموزش داده می شود. دانشجویان پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره می توانند در یکی از رشته های تحصیلی، مهندسی سیستم های تولید، مهندسی ساخت و ساز، مهندسی مواد و فرآیند، مهندسی صنایع، علوم کامپیوتر، شیمی، فیزیک یا ریاضیات و غیره در یک دانشگاه و یا دانشگاه علمی کاربردی در آلمان تحصیل کنند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان در گرایش های مربوط به رشته مدیریت را دارند باید به کالج های W- Course یا W-Kurs آلمان بروند. پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره، دانشجویان می‌توانند یکی از رشته‌های تحصیلی علوم اجتماعی، حقوق، اقتصاد، مدیریت کسب و کار، اقتصاد اروپا، علوم سیاسی و غیره در یک دانشگاه و یا دانشگاه علوم کاربردی در آلمان انتخاب کنند.

کالج G-Course یا G-Kurs نیز یکی از انواع کالج های آلمان است. این دوره کالج برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان و در مقطع کارشناسی را در رشته های مرتبط با گروه انسانی دارند. در این دوره روی دروس تاریخ، ادبیات، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و همچنین زبان آلمانی که بخش اصلی تمام این دوره ها در کالج های آلمان است، تمرکز می شود. پس از اتمام دوره و با گذراندن آزمون FSP ، می توانید در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط در یک دانشگاه و یا دانشگاه علمی کاربردی در آلمان تحصیل کنید.

 

هزینه تحصیل در کالج های دولتی آلمان

پیش از اینکه با بهترین کالج های دولتی آلمان آشنا شوید، بهتر است درباره هزینه تحصیل در این کالج ها نیز بیشتر بدانید. هزینه تحصیل در کالج های دولتی آلمان تقریبا رایگان است. بخش زیادی از هزینه ثبت نامی که شما به کالج پرداخت می کنید، بابت بلیط ترم است. با استفاده از بلیط ترم می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین خدماتی که کالج ارائه می‌دهد، استفاده کنید. هزینه تحصیل در کالج های آلمان با توجه به کالج محل تحصیل متفاوت است. این مبلغ می تواند برای هر ترم بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ یورو متغیر باشد. هزینه تحصیل در کالج های دولتی آلمان در مقایسه با کالج های خصوصی آلمان بسیار ناچیز است. همچنین باید هزینه بیمه درمانی دانشجویی در آلمان و همچنین لوازم لازم برای کلاس ها را نیز بپردازید.

 

برترین کالج های دولتی آلمان

کالجTU برلین

این کالج مستقر در دانشگاه برلین آلمان است. انواع دوره‌های M ، T ، TI ، WW و W در این کالج ارائه می‌شود. همچنین تحصیل در این کالج دولتی آلمان مهارت‌های زبان آلمانی دانشجویان را ارتقا می‌دهد. واژگان تخصصی مرتبط با ریاضی و فیزیک نیز آموزش داده می‌شود. آزمون ورودی، تحصیل در کالج و آزمون پایانی رایگان است. فقط باید هزینه ثبت‌نام برای هر ترم تحصیلی را پرداخت کنید.

 

کالج دانشگاه هامبورگ

کالج هامبورگ نیز یکی از برترین کالج های دولتی آلمان به شمار می‌رود. این دوره کالج در دانشگاه هامبورگ برگزار می‌شود و دوره‌های G ، M ، T ، W را برای کمک به دانشجویان بین‌المللی جهت آماده شدن برای تحصیل در آلمان برگزار می‌کند. دروس مقدماتی برای رشته‌های اقتصاد، مهندسی، علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و ریاضیات، انفورماتیک و علوم طبیعی در این کالج ارائه می‌شود. این کالج دولتی در آلمان رایگان است و برای استفاده از امکانات دانشگاه فقط باید هزینه ترم را پرداخت کنید.

 

کالج هانوفر از بهترین کالج های دولتی آلمان

دوره کالج برای دانشجویان بین‌المللی که متقاضی تحصیل در هر یک از دانشگاه های ایالت نیدرزاکسن آلمان هستند، در کالج هانوفر برگزار می‌شود. همه دروس نیاز به امتحان ورودی زبان آلمانی دارند. انواع دوره‌های T ، M و W نیاز به امتحان ریاضی دارند. همچنین برای دوره‌های G و S این کالج باید آزمون علوم انسانی را پشت سر بگذارند. تنها هزینه‌ای که دانشجویان باید بپردازند، هزینه ثبت‌نام ترم است.

کالج لایپزیش

یکی دیگر از برترین کالج های دولتی آلمان در دانشگاه لایپزیش آلمان برگزار می‌شود. دانشجویان می‌توانند انواع دوره های کالج آلمان از T تا M ، W ، G و S را به صورت رایگان در این کالج سپری کنند. هزینه آزمون این کالج 150 یورو است. همه دوره های کالج در آلمان نیاز به یک آزمون ورودی دارند. در این آزمون زبان آلمانی به علاوه دروس مربوط به هر رشته و دوره از دانشجویان اخذ می‌شود.

 

کالج هایدلبرگ

یکی از کالج های دولتی آلمان در دانشگاه هایدلبرگ برگزار می‌شود. در این کالج انواع دوره‌های G ، M ، S ، T و W در دسترس دانشجویان قرار دارد. دوره‌ها به صورت تمام‌وقت است و شامل 20 ساعت آموزش زبان آلمانی در هفته به علاوه 12-16 ساعت موضوعات خاص دوره در نیمسال اول و به دنبال آن ارزیابی زبان آلمانی است. در نیمسال دوم، این دوره 30 ساعت کار موضوعی در هفته را شامل می‌شود که در نهایت با آزمون FSP به پایان می‌رسد.

 

دوره کالج در دانشگاه‌های مونیخ

اگر به دنبال کالج های دولتی آلمان هستید، مونیخ می‌تواند مقصد شما باشد. مونیخ شهر بهترین دانشگاه های آلمان است. دانشگاه فنی مونیخ دانشگاه شماره یک این کشور محسوب می شود. دانشجویان می توانند در بهترین دانشگاه های این شهر دوره کالج را سپری کنند. دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از 11 دانشگاه بایرن را دارند، می‌توانند برای تحصیل در این منطقه آماده شوند. دانشجویان باید برای گذراندن دوره‌های کالج در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا دانشگاه فنی مونیخ ثبت‌نام کنند. انواع دوره‌هایT ، M، G و W را می‌توان در این دانشگاه‌ها پشت سر گذاشت.

کالج موسسه فنی کارلسروهه

دوره کالج در موسسه فنی کارلسروهه به عنوان یکی از برترین کالج های دولتی آلمان رایگان است. این کالج دانشجویان را برای ورود به دانشگاه با تمرکز بر موضوعات STEM و همچنین زبان آلمانی آماده می‌کند. دانشجویان می‌توانند در دفتر بین‌المللی KIT یا دانشگاه اشتوتگارت برای این دوره کالج درخواست دهند. آزمون ورودی دوره‌های T شامل آزمون زبان آلمانی و ریاضی است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*