بهترین شهرهای آلمان برای کار

آلمان به لحاظ تولید ناخالص داخلی در جهان در رتبه چهارم قرار دارد و همین موضوع این کشور را به یکی از قدرتمندترین اقتصادها تبدیل کرده است. مدت‌هاست، میزان بیکاری در آلمان اندک است (حدود ۵درصد). شهرهای آلمان با داشتن تعداد زیادی شرکت‌های پیشرفته فناوری و با توجه به رشد سریع صنعت، اشتغال بسیار زیادی را در ایجاد کرده‌اند. همچنین، مهاجران بسیاری برای کار به آلمان سفر می‌کنند و به دنبال آینده‌ای بهتر هستند.

اما بسیاری از شهرهای آلمان وجود دارند که هر یک فرصت شغلی متنوعی را با حقوق بالاتر، هزینه‌های مقرون به صرفه برای زندگی و مزایای دیگر در کنار آنها ارائه می‌دهند.

در این مطلب قصد داریم، فهرست بهترین شهرهای آلمان برای کار را بر اساس عملکرد آنها مانند شغل، حقوق، هزینه‌های زندگی و آینده‌نگری، ارائه دهیم.

با ۱۰ شهر برتر آلمان برای کار آشنا شوید

- برلین

برلین پایتخت آلمان خانه شرکت‌های بزرگ و جهانی است که بزرگترین کارفرمایان جهان در این شهر حضور دارند. برلین محل فرصت‌های شغلی و مسیرهای کاری بی‌پایان است، به همین دلیل است که تعداد مهاجرانی که به این شهر برای جست‌وجوی کار سفر می‌کنند، بسیار زیاد است.

با وجود این واقعیت که هزینه‌ های زندگی در برلین بسیار بیشتر از شهرهای دیگر است، اما همچنان تنوع گسترده حقوق و دستمزد به اندازه کافی برای ایجاد آینده‌ای امن و روشن، بالاست. علاوه بر فرصت های شغلی بی‌شمار و مزایای مالی، برلین محیطی پر رونق برای افراد مشتاق است. کسانی که با اشتیاق برای شروع یک کار موفق در شرکت‌های بزرگ آماده هستند. فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه‌ها و فناوری‌های نوآورانه قوی‌ترین بخش‌های اشتغال در برلین هستند.

این شهر پیشرو در فناوری انرژی و محیط زیست است. بخش تولید و کارخانجات آن نیز بسیار موردتوجه است و ترکیبی از روش‌های سنتی و مدرن برای کار در این صنعت به کار گرفته می‌شود. برلین در حال تبدیل شدن به به یک جاذبه گردشگری نیز است.

- فرانکفورت

براساس آخرین آمار رسمی، فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان محسوب می‌شود. از نظر پوشش منطقه، بزرگترین شهر ایالت هسه است و یک مرکز مالی جهانی پیشرو به شمار می‌رود.

بانک مرکزی اروپا، دویچه بانک، بانک فدرال آلمان و سایر ارگان‌های بزرگ مالی در این شهر قرار دارند. همچنین یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان در فرانکفورت قرار دارد. فرودگاه فرانکفورت همچنین یکی از بزرگترین کارفرمایان این منطقه است.

به لطف تنوع صنایع مدرن و بخش امور مالی، فرانکفورت به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار و زندگی تبدیل شده است.

- مونیخ

بزرگترین شهر ایالت باواریا،مونیخ است که به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار است. این شهر از لحاظ بین المللی در بخش صنعت، به ویژه در مهندسی، فناوری نوآورانه و صنایع بهداشت، از ویژگی های بین المللی قابل توجهی برخوردار است.

براساس آمارهای رسمی در سال ۲۰۱۳ بیش از ۷۵۰،۰۰۰نفر در آن زمان در شهر مونیخ مشغول به کار بودند، بیشتر این افراد در بخش های تجارت، ارتباطات، علم، حمل و نقل، دولتی و سرگرمی مشغول به فعالیت بوده‌اند. همچنین بخش قابل توجهی از کارمندان در بخش تولید صنعتی اشتغال دارند.

هزینه زندگی در مونیخ در مقایسه با دیگر شهرهای آلمان بیشتر است. خوشبختانه، دستمزدها برای کارمندانی که دارای مهارت‌های بالایی هستند، بالاتر از میانگین ملی است.

برای نمونه، یک خلبان در هر ساعت ۶۱،۰۲ یورو درآمد دارد در حالی که یک آرایشگر ۹.۰۵ یورو در ساعت درآمد دارد. با وجود هزینه های بالای زندگی در مونیخ، درآمد بالاتر، فرصت های نامحدود شغلی و محیطی چندمنظوره، مونیخ را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

- اشتوتگارت

بیش از ۶۱۲ هزار نفر جمعیت در اشتوتگارت، این شهر را به یکی از ۱۰ شهر برتر آلمان تبدیل کرده است. علاوه بر این، اشتوتگارت یکی از قدرتمندترین مناطق تجاری شهری در آلمان به شمار می‌رود. واضح است، فناوری برتر و صنایع مهندسی جزو صنایع گسترده در این منطقه با وجود شرکت‌های بزرگی مانند دایملر، پورشه، بوش و غیره محسوب می‌شود. اشتوتگارت به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار در پایتخت بادن- ورتمبرگ قرار گرفته است. افزون بر این، تنوع گسترده‌ و فرصت‌های شغلی بسیار زیاد در این منطقه با توجه به تخصصی که دارید، به طور حتم کاری را پیدا خواهید کرد که در حوزه تخصص و توانایی شما باشد.  

علاوه بر این، فرانکفورت خود را به عنوان خود را به عنوان متمایل به صنایع پیشرفته تعریف می‌کند و این امکان را فراهم می‌کند که نه تنها شغل خوبی پیدا کنید، بلکه فرصتی درخشان برای دنبال کردن و تحقق اهداف زندگی خود داشته باشید. گذشته از این، جذابیت بی‌نظیر و محیط پر جنب و جوش این شهر باعث می‌شود که تمایل داشته باشید در این شهر آلمان کار کنید.

- هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که به عنوان یک مرکز تجاری ملی ارزش دارد. بندرها همان چیزی هستند که بیشتر مردم هامبورگ با آن در ارتباط هستند، اما بخش های اقتصادی دیگری نیز وجود دارد که در این شهر خیلی خوب عمل می‌کند.

بخش خدمات از جمله تجارت، جهانگردی، آموزش و بهداشت قدرتمندترین بخش‌های اقتصادی در هامبورگ هستند، در حالی که بخش کشاورزی درآمد کمتری دارد. حقوق در هامبورگ بالاتر از میانگین ملی است.

برآورد می‌شود که یک کارمند در این شهر در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با میانگین ملی ۷۰۱۳۷ در سال، ۹۰۹۰۵ یورو درآمد داشته است.

- کلن

کلن با داشتن بیش از یک میلیون ساکن،بسیاری از صنایع تولیدی و تجاری و اقتصادی بسیار پیشرفته را در خود جای داده است و آن را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

صنعت خودرو در هسته اقتصاد این شهر ایستاده است. اما بخش های اقتصادی دیگری نیز وجود دارند که نوید اشتغال بالایی را برای کسانی که به دنبال کار در آلمان هستند، فراهم می‌کنند. رسانه ها و بخش های خدمات بیمه در شهر کلن آلمان بسیار توسعه یافته‌اند.

به جز اینکه شانس شما برای یافتن شغل در این شهر فوق‌العاده بیشتر است، سرگرمی‌های زیادی نیز در آن وجود دارد که باعث می‌شود زندگی شادی را تجربه کنید. درآمد شما به طور دائم در سطوح بالاتر خواهد ماند و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از سطح بالایی از زندگی برخوردار باشید و به اهداف خود دست یابید.

مناظر طبیعت درخشان در اطراف شهر، آثار فرهنگی باعث شده‌اند تا این شهر آمیخته‌ای از فضایی مدرن و کلاسیک شود، بنابراین عاشق کار و زندگی در شهر کلن آلمان خواهید شد

- دوسلدورف

دوسلدورف یک مرکز ملی و جهانی تجارت و علم است. تخمین زده می‌شود که حدود ۸۵۰۰۰ شرکت در این شهر مستقر هستند که به نرخ اشتغال بالاتر و چشم انداز آینده عالی در این شهر کمک می‌کنند.

عمده صنایع توسعه یافته در دوسلدورف خدمات بهداشتی، فناوری نوآورانه و صنعتی است. بخش مد نیز بسیار در این شهر رونق دارد و درآمد زیادی را برای اقتصاد محلی به ارمغان می‌آورد. علاوه بر ارائه فرصت های شغلی نامحدود، حقوق و دستمزد بالا و کیفیت زندگی در شهر دوسلدورف بالاتر از استانداردهای ملی است.

- بن

بن در بین بهترین شهرهای آلمان برای کار از نظر حقوق و تنوع شغلی قرار دارد. مشاغل کوچک و متوسط ​​بی‌شماری در جای جای این شهر وجود دارند و شانس یافتن شغل مناسب و با درآمد بالا را افزایش می‌دهند.

گواه این مدعا نیز پایین بودن نرخ بیکاری و درآمد بالای کارمندان است. تخمین زده می‌شود که یک فرد ساکن بن سالانه حدود ۶۵۰۰۰ یورو درآمد داشته باشد. برای افراد تحصیل‌کرده که می‌خواهند به اهداف شغلی خود دست یابند، بن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار است، چراکه یک محیط مدرن با محوریت تحقیق را فراهم کرده که برای پیشرفت علمی ضروری است.

جامعه چندملیتی و میراث فرهنگی آن، درآمد بالاتر و کیفیت کلی زندگی در بن، آن را به مکانی بسیار مطلوب برای کار در آلمان تبدیل کرده است.

- لایپزیگ

لایپزیگ یک شهر صنعتی است و از نظر تنوع شغلی و دستمزدها یک بازار شغلی ایده‌ال در آلمان به شمار می‌رود. بزرگترین عملکرد صنعتی در این شهر صنعت خودروسازی است. دو شرکت شناخته شده در سرتاسر جهان بی‌ام‌دبیلو و پورشه در لایپزیگ مستقر هستند و تا به امروز بزرگترین کارفرمایان در این منطقه بوده‌اند.

صنعت فناوری محیط زیست نیز در سال‌های اخیر توسعه یافته است. در نتیجه، نرخ بیکاری در سپتامبر سال ۲۰۱۸ با ۶.۴ درصد کاهش، به پایین ترین سطح از سال ۱۹۹۱ رسیده است. همه این مزایا همراه با شرایط بهینه برای یک زندگی با کیفیت بالا، لایپزیگ را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

- دارمشتات

دارمشتات شهری در ایالت فدرال هسه است که جمعیتی حدود ۱۶۰،۰۰۰ نفر دارد. بیشتر شهروندان این کشور به لطف شبکه گسترده کارفرمایان، شاغل هستند.

صنایع شیمیایی و داروسازی در کنار بیوتکنولوژی، فناوری مهندسی، رسانه‌ها و ارتباطات و… قدرتمندترین بخش اقتصادی در این شهر است، برای کسانی که در یک زمینه تخصصی خاص دارای مهارت بالایی هستند، دارمشتات فرصت زندگی برای شروع حرفه‌ای جدید و موفق است.

حقوق بالا، هزینه‌های مقرون به صرفه و کیفیت عالی زندگی باعث می‌شود که دارمشتات یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *