5 آبان 1400

بهترین سایت های کاریابی در آلمان

با بهترین سایت های کاریابی در آلمان آشنا شوید. چه به دنبال کار پاره‌وقت یا تمام‌وقت باشید، پرتال‌های شغلی بهترین مکان برای آغاز جستجو است.

بسیاری از دانشجویانی که تحصیل در آلمان را انتخاب می کنند، به دنبال کار نیمه وقت در این کشور هستند. رسانه‌های سنتی مانند آگهی‌های روزنامه‌ها یا پست ‌ها در صفحات شغلی وب‌سایت‌های شرکتی، به دلیل کمبود استعداد و رقابت برای استخدام بهترین نامزدها، از محبوبیت شان کاسته شده است. اما سایت های کاریابی در آلمان می توانند بهترین گزینه برای پیدا کردن کار دانشجویی یا حتی غیردانشجویی باشند. در اینجا با بهترین سایت های کاریابی آلمان (بر اساس ترافیک ماهانه) که بر اساس آمار Crosswater Job Guide به دست آمده است، آشنا شوید.

برترین پرتال های کاریابی در آلمان

بر اساس راهنمای کار Crosswater، بیش از 1200 وب سایت کاریابی فعال در آلمان وجود دارد. شما به راحتی می توانید به سرعت بیشترین بهره را از جستجوی خود دریافت کنید. یکی از کارهایی که باید قبل از شروع درخواست کار در آلمان انجام دهید این است که رزومه و نامه تقاضای خود را مطابق با فرمت آلمانی بهینه کرده اید. اگر رزومه خود را بهینه نکرده باشید، درخواست شما با مشکل مواجه خواهد شد.

Indeed

Indeed در طول 10 سال گذشته به طور تصاعدی رشد کرده است. این سایت به یکی از مهم ترین پرتال های شغلی در آلمان تبدیل شده است. این سایت در سال 2009، به سختی مورد توجه قرار می گرفت. اما اکنون، بیشترین ترافیک جستجوی ماهانه را در آلمان دریافت می کنند.  Indeed همچنین یک پایگاه داده اطلاعات بسیار مفید از رتبه بندی کارمندان از کارفرمایان خود ایجاد کرده است. اگر قصد دارید برای یک موقعیت شغلی در آلمان درخواست دهید، حتی اگر در Indeed تبلیغ نشده باشد، این سایت را بررسی کنید.

به غیر از فیلتر کردن بر اساس عنوان شغل و مکان، می‌توانید بر اساس ارتباط موقعیت (بر اساس کلمات کلیدی که جستجو کرده‌اید) و تاریخ آگهی آن موقعیت را مرتب کنید. متاسفانه گزینه ای برای جستجو بر اساس زبان آگهی کار وجود ندارد. همچنین می‌توانید رزومه خود را آپلود کنید. در صورت ثبت نام، آن را در داخل پلتفرم ذخیره کنید تا هر بار که برای شغل جدیدی درخواست می‌کنید، آن را بارگذاری کنید.

StepStone

تقریبا از زمانی که جستجوی شغل در اینترنت تبدیل رواج پیدا کرد، استپ استون ظاهرا پیشتاز درگاه‌های شغلی در آلمان بوده است. به عنوان یکی از بهترین سایت های کاریابی در آلمان می توانید از این پرتال استفاده کنید. در حالی که ممکن است در مورد بازدیدکنندگان ماهانه آن را، Indeed  کاهش داده باشد. اما در نهایت زمان بیشتری را در سایت StepStone صرف خواهید کرد. چرا که تجربه بسیار دلپذیرتری است و برخی ویژگی‌های واقعا منظم در پرتال وجود دارد. این تنها پرتال برتر جستجوی کار در آلمان است که به شما امکان می دهد، آگهی های شغلی به زبان انگلیسی را فیلتر کنید.

علاوه بر این، ابزار مقایسه حقوق و دستمزد بسیار دقیقی نیز دارد که به شما کمک می کند تا ایده ای از میانگین دستمزدها برای مشاغلی که به آنها علاقه دارید به دست آورید. اگر در نظرسنجی شخصی شرکت کنید، خروجی دریافت خواهید کرد که محل کار، تجربه کاری مرتبط شما و غیره را به شما می دهد. در غیر این صورت، جستجوی حقوق پایه بر اساس عنوان شغلی به شما یک محدوده پایین تر و بالاتر می دهد. درست مانند Indeed، می توانید رزومه خود را مستقیما در پلتفرم StepStone ثبت و بارگذاری کنید.

Arbeitsagentur

آژانس فدرال استخدام (Bundesagentur für Arbeit) با پایگاه داده خود در مورد مشاغل خالی پر نشده، در بین 3 رتبه برتر قرار می گیرد. در این سایت کاریابی در آلمان، مشاغلی هستند که به طور فعال توسط این مرکز کاریابی پست می شوند. در واقع شرکت هایی هستند که این وب سایت را از فرصت های خالی خود مطلع کرده اند. به عنوان یک بخش دولتی، هیچ مدل تجاری فعالی در اینجا وجود ندارد. در نتیجه، پرتال جستجوی BfA همچنین شامل هر شغل قابل تصوری است که می توانید به آن فکر کنید. از کار موقت و غیر ماهر تا موقعیت های مدیریتی بالا در این وب سایت یافت می شود.

خود سایت و پورتال دارای برخی از قابلیت های زبان انگلیسی است. می توانید از طریق JOBBÖRSE به زبان انگلیسی تغییر زبان دهید. همچنین می توانید با وارد کردن عناوین شغلی انگلیسی که به صورت خودکار به آلمانی ترجمه می شوند، موقعیت های در دسترس را جستجو کنید. سپس نتایج جستجو به زبان آلمانی نیز ظاهر می شود. برای ارسال درخواست های آنلاین از طریق پلتفرم، باید در سیستم Arbeitsagentur ثبت نام کنید. شرکت‌های کوچک‌تری که ممکن است قادر به پرداخت هزینه برای آگهی‌های شغلی در سایت‌های بزرگ‌تر استخدام نباشند. فرصت های گرانبهایی هستند که احتمالا در اینجا خواهید یافت.

لینکدین از بهترین سایت های کاریابی در آلمان

به طور حتم نام این شبکه اجتماعی معروف را شنیده اید. یکی از بهترین سایت های کاریابی در آلمان است. لینکدین برای جویندگان کار  یک فرصت طلایی است. این مانند رزومه آنلاین و سابقه شخصی موفقیت شما است. لینکدین ممکن است به دلیل رقیب داخلی خود، Xing، به اندازه بسیاری از کشورهای دیگر در آلمان محبوب نباشد. اما با این وجود فرصت بزرگی برای رسیدن به حدود 9 میلیون کاربر فعال در آلمان دارید.

علاوه بر این، به دلیل حضور Xing و تسلط قبلی در اروپای آلمانی‌زبان، اگر کاربر مشتاق لینکدین هستید، یک مزیت است. چرا که محتوای منتشر شده تمایل بیشتری به زبان انگلیسی دارد. لینکدین در مورد جستجو با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، بسیار بهتر از برخی سایت های رقیب است. با استفاده از لینکدین استخدام‌کنندگان کار را در صنعتی که در جستجوی شغل هستید پیدا می کنید. اگر چند نفر از آنها رزومه و تجربه شما را دوست داشته باشند، کار را برای شما انجام خواهند داد. این وب سایت شما را با مدیران استخدام ارتباط می دهد. به شما در معرفی شرکت‌های استخدام کمک می‌کنند و به طور کلی مانند یک دستیار مجازی برای جستجوی شغلی تان خواهد بود.

Meinestadt.de

این تنها یکی از چندین وب سایت کاریابی برتر در آلمان (بر اساس ترافیک وب سایت) است که در درجه اول بر مشاغل غیر فارغ التحصیلی تمرکز دارد. اگر یافتن هر شغلی به‌عنوان وسیله‌ای برای یادگیری فشرده آلمانی، استراتژی شماست، و روی یک مکان خاص تمرکز کرده‌اید، Meinestadt.de بهترین گزینه است. این وب سایت می‌تواند فرصت‌های منحصر به فردی را به شما ارائه دهد که در سایت‌های دیگر یافت نمی‌شوند.

همچنین شایان ذکر است که Meinestadt فقط یک پورتال مشاغل و همچنین تمرکز اصلی آنها نیست. این وب سایت به طور کلی یک پورتال برای منطقه محلی شما است. به این ترتیب، صفحاتی برای اجاره ملک، یک پورتال دوستیابی و فروش اتومبیل نیز در این وب سایت پیدا خواهید کرد. آن را به عنوان نوعی Craigslist یا معادل Gumtree در آلمانی در نظر بگیرید.

Jobrapido.de

Jobrapido که پرترافیک ترین موتور جستجوی مشاغل در آلمان است، قطعا ارزش دیدن را دارد. چرا که این فقط یک نسخه بیش از حد از بازارهای کار نیست که در بالاترین رتبه بندی فهرست شده اند. تفاوت بین هیئت مدیره مشاغل / بازار کار و سایت موتور جستجوی مشاغل چیست؟ خب، بازارهای کار معمولا مسئول محتوای خود هستند. شرکت‌ها یا آژانس‌های استخدام‌کننده به آنها پول می‌دهند تا شغل ارسال کنند. یا بازارهای شغلی مختلف محتوای یکدیگر را به اشتراک می‌گذارند.

موتورهای جستجوی شغل کمی متفاوت عمل می کنند. آن‌ها اینترنت را برای آگهی‌های شغلی خراش می‌دهند، و به همین دلیل، اغلب موقعیت‌های باز متفاوتی نسبت به بازارهای کار نشان می‌دهند. فناوری آنها این توانایی را دارد که آگهی‌های شغلی را از صفحات وب خود شرکت‌ها پاک کند. بنابراین اگر یک شرکت استخدام‌کننده در یکی از بازارهای اصلی کار پست نمی‌کند، ممکن است محتوای منحصربه‌فردی را در سایت‌هایی مانند این مشاهده کنید.

Xing Stellenmarkt

Xing یک رقیب بومی آلمان برای LinkedIn است و تا همین اواخر فقط به زبان آلمانی در دسترس بود. به عنوان یکی از بهترین سایت های کاریابی در آلمان، چون آنها تحت فشار شدید رقیب بزرگ آمریکایی خود هستند، همچنین در بازار آلمانی زبان، توانایی خود را افزایش داده اند. آنها نه تنها سایت خود را به طور کامل به زبان انگلیسی و همچنین آلمانی دارند، بلکه پیشرفت های قابل توجهی نیز انجام داده اند و سرمایه گذاری زیادی در عملکرد جستجوی کار خود انجام داده اند. نتیجه این است که این وب سایت بیش از 2 میلیون بازدید صفحه دارد و به راحتی در بین برترین سایت های کاریابی در آلمان قرار گرفته است.

2 Replies to “بهترین سایت های کاریابی در آلمان”

 1. Mehdi aliMohammad says: 8 شهریور 1401 at 5:55 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  ۲۱ سال سابقه کار در صنعت دارم
  حدودا ۱۰ سال سابقه کار با جرثقیل های سنگین ریلی دارم .کرین با مدرک فنی حرفه ای مرتبط .مدرک تحصیلی لیسانس متاهل.۴۴ سالمه.ایا برای کار میتوانم به آلمان مهاجرت کنم .

  1. موسسه آرمان پارسیان زمرد says: 12 شهریور 1401 at 11:49 ق.ظ

   سلام روز بخیر. سابقه کار و مدرک فنی حرفه‌ایتون می‌تونه یه امتیاز بزرگ برای شما باشه. اما ممکنه از لحاظ سنی شرایط براتون پیچیده بشه.
   حتما با یک وکیل مهاجرتی مشورت داشته باشید تا پرونده و رزومه شغلیتون رو به دقت بررسی کنن و بتونن بهترین پیشنهادی که نسبت به شرایط شما مناسب هست رو ارائه بدن. براتون آرزوی موفقیت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*