16 تیر 1400

بهترین بازار کار در آلمان در سال 2021 متعلق به چه رشته هایی است؟

آیا می دانید کدام رشته ها بسیار در میان کارفرمایانی آلمانی طرفدار دارند و بهترین بازار کار در آلمان در سال 2021 متعلق به چه رشته هایی است؟

آلمان یکی از ارزان ترین کشورها است که می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید و یک کشور جذاب در زمینه فرصت های شغلی دانشجویی است. آلمان از نظر تعداد افرادی که به دنبال شغل پردرآمد و حقوق های بالا هستند، یکی از برترین کشورهای اروپایی به شمار می رود.

 

این رشته ها بهترین بازار کار در آلمان را دارند

با فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان وارد بازار کار جهانی شوید

فارغ التحصیلی موفق از یک دانشگاه یا کالج آلمان می تواند درهای زیادی را برای دانشجویان بین المللی در بازار کار آلمان باز کند. فارغ التحصیلان اتحادیه اروپا و EEA دسترسی آزاد به بازار کار آلمان دارند. فارغ التحصیلان کشورهای دیگر پس از اتمام تحصیلات آکادمیک مجوز اقامت خود را به منظور یافتن شغل تا 18 ماه تمدید می کنند. با این حال، در دوره تحصیل خود در آلمان، مجاز به کار هستند.

 

مشاغل محبوب در آلمان و متوسط ​​حقوق آنها

در آلمان، بخش های اصلی که به دنبال کارگران بین المللی هستند شامل رشته هایی مانند مواد شیمیایی، مهندسی، الکترونیک، فناوری اطلاعات، ماشین آلات، زغال سنگ، وسایل نقلیه، ابزارآلات، مواد غذایی و نوشیدنی ها، کشتی سازی و منسوجات است.

بخش های دیگری نیز به تازگی در بازار کار رشده کرده اند که شامل مخابرات، محصولات ساخته شده با فناوری پیشرفته، صنعت خودرو، بانکداری و جهانگردی است. بنابراین به عنوان یک فارغ التحصیل از دانشگاه های آلمان مشاغل زیادی برای انتخاب و ورود به بازار کار این کشور پیش رویتان قرار دارد.

داشتن مدرک دانشگاهی یا کالج یک گام اساسی برای دستیابی به شغل پردرآمد در آلمان است و قطعا حقوق آن ارزش زحمات تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارد.

 

 پردرآمدترین مشاغل در آلمان در مقاطع کارشناسی ارشد

– کارشناس فروش  116،000 یورو در سال – فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته بازاریابی در آلمان

– متخصص پزشکی (از جمله پرستار) 58،000 یورو در سال- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته پزشکی در آلمان

– محقق علمی  50،000 یورو در سال- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته بیوتکنولوژی در آلمان و کارشناسی ارشد در رشته علوم اعصاب در آلمان

– کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات  47،000 یورو در سال – فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر در آلمان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم داده و داده های بزرگ در آلمان

– مهندس  46،000 یورو در سال- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق در آلمان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در آلمان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نیرو در آلمان

– کارشناس امور مالی / حسابداری  44000 یورو در سال- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد امور مالی در آلمان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد در آلمان

– معلم / مدرس 40000 یورو در سال- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش و پرورش در آلمان

– شغل اداری 32000 یورو در سال – فارغ التحصیل  MBAدر آلمان و فارغ التحصیل  کارشناسی ارشد علوم سیاسی در آلمان

– صنعت هتلداری  حرفه ای  25000 یورو در سال- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد جهانگردی در آلمان

موسسه استخدام فدرال (Bundesagentur für Arbeit) با بیش از 700 آژانس و دفتر در سراسر کشور، بزرگترین ارائه دهنده خدمات بازار کار در آلمان است. می توانید رزومه خود را برای وب سایت آژانس ارسال کنید یا با یک کارشناس استخدام تماس بگیرید که به شما کمک می کند نوع شغل مورد نظر خود را پیدا کنید، به شرط آنکه با شرایط شما متناسب باشد.

 

فارغ التحصیلان کدام دانشگاه های آلمان حقوق بالاتری دریافت می کنند؟

آیا می دانید فارغ التحصیلان کدام دانشگاه های آلمان حقوق بالاتری دریافت می کنند؟ در اینجا فهرستی از دانشگاه هایی وجود دارد که فارغ التحصیلان آنها در حال حاضر حقوق سالانه بالایی دریافت می کنند.

این دانشگاه ها عبارتند از:

– دانشگاه مانهایم – 85،000 یورو در سال

– دانشگاه گوته فرانکفورت – 140،000 یورو در سال

– دانشگاه کلن – 130،000 یورو در سال

– دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت – 105،000 یورو در سال

– دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ – 95،000 یورو در سال

– دانشگاه فنی مونیخ – 81،000 یورو در سال

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*