Hi, How Can We Help You?

آرشیو مطالب

19 تیر 1400

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته اقتصاد

با برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته اقتصاد آشنا شوید. این دانشگاه ها در بهترین رنکینگ قرار دارند.

بهترین دانشگاه های اقتصاد آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس که با نام LMU  شهرت دارد، در سال 1472 تاسیس شد. این دانشگاه بدون شک یکی از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته اقتصاد است. دانشگاه LMU بیش از 200 رشته در زمینه های مختلف، از جمله اقتصاد، آموزش اقتصادی و ریاضیات اقتصادی ارائه می دهد. دوره های کارشناسی معمولا شش ترم و دوره های کارشناسی ارشد بین دو تا چهار ترم طول می کشد.

برای رشته های مختلف شرایط پذیرش متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، تسلط به زبان آلمانی به جز رشته های دکترا، کارشناسی ارشد انگلیسی زبان یا مدارک دوگانه لازم است. همچنین ممکن است آزمون استعداد تحصیلی (Aptitudes tests) نیز لازم باشد. دانشجویان بین المللی باید چندین ماه قبل برای ویزای دانشجویی اقدام کنند و ترتیب افتتاح حساب بانکی مسدود شده لازم را بدهند.

 

دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بُن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در ایالت نوردراین وستفالن آلمان است. دانشگاه Rheinische Friedrich-Wilhelms-Bonn  یا به عبارت ساده تر دانشگاه بن ، در آلمان دارای رنکینگ سیزدهم است. با ارائه بیش از 200 رشته تحصیلی، دانشجویان می توانند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه بن بگذرانند. همچنین رشته های اقتصاد، حقوق و اقتصاد و رشته های مربوط به آموزش در این دانشگاه در دسترس قرار دارند.

این دانشگاه در سال 1818 تاسیس شد و از بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان به شمار می رود. شرایط برای دانشجویان بین المللی بسته به مدارکی که دارید، توانایی های زبانی و رشته ای که ثبت نام می کنید متفاوت است. بسیاری از رشته ها در دانشگاه های بازرگانی در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند و این مسئله محبوبیت آنها را در بین دانشجویان از سراسر جهان بیشتر کرده است.

 

دانشگاه مانهایم

قدمت دانشگاه مانهایم به عنوان کالجی برای بازرگانان به سال 1907 برمی گردد. امروزه این دانشگاه بیش از 60 رشته برای انتخاب دارد که بیشتر آنها در حوزه تجارت و اقتصاد مانند آموزش اقتصادی و بازرگانی و ریاضیات در تجارت و اقتصاد متمرکز شده اند.

می توانید در یکی از برترین دانشگاه های اقتصادی آلمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنید. دانشجویان بین المللی از بیش از 100 کشور مختلف برای تحصیل به دانشگاه مانهایم آلمان می آیند. این دانشگاه یک استراتژی بین المللی دارد که شامل جذب دانشجو به پردیس بین الملل، ارائه رشته های چند زبانه و پشتیبانی از دانشجویان خارجی است.

دانشگاه مانهایم به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان در زمینه کارشناسی ارشد ، از نظر اقتصاد و علوم اجتماعی بسیار قدرتمند است. این دانشگاه چندین بار در میان 20 موسسه برتر تحقیقاتی اروپا و موسسه شماره یک آلمان برای تحصیل در رشته تجارت و اقتصاد قرار گرفته است.

 

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین بیش از 150 رشته دانشگاهی ارائه می دهد و تمرکز زیادی بر تحقیق دارد. این دانشگاه که در سال 1948 تاسیس شده است، همیشه همکاری های بین المللی داشته و با نهادهای مختلف در سراسر جهان مشارکت کرده است. به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان ، رشته های اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد برلین دارای شهرت فوق العاده ای است.

مدارک مورد نیاز ، شرایط اضافی و دوره های کاربردی از رشته ای به رشته دیگر متفاوت است. این دانشگاه دارای مراکز تحقیقاتی مشترک، 9 مرکز به عنوان دانشگاه میزبان و در 10 مرکز به عنوان یک موسسه شریک همکاری دارد.

 

دانشگاه کلن آلمان

دانشگاه کلن یا UoC یک موسسه معتبر و یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته اقتصاد است. این دانشگاه در سال 1388 تاسیس شد و سابقه طولانی به عنوان یک مرکز علوم و تحقیقات دارد. بیش از 300 رشته تحصیلی از جمله مدیریت بازرگانی و رشته های مختلف اقتصاد در دانشگاه کلن آلمان ارائه می شود.

همه رشته ها به زبان آلمانی در UoC تدریس می شوند، بنابراین دانشجویان باید توانایی زبان خود را در سطح C1-C2  نشان دهند یا دوره مقدماتی آلمانی را بگذرانند تا بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشگاه کلن آلمان به عنوان یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های آلمان دارای رتبه 282 در رنکینگ معتبر QS جهانی است.

دانشگاه کلن آلمان ( University of Cologne ) ، ششمین دانشگاهی است که در مرکز اروپا تاسیس شد. دانشگاه کلن در سال 1798 تعطیل و در سال 1919 دوباره راه اندازی و به یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان تبدیل شد. دانشجویان دانشگاه کلن از 180 کشور مختلف برای تحصیل در آن حضور دارند. دانشگاه کلن آلمان دارای ساختار آموزشی نوآورانه ای است به طوری که دانشجویان را نه تنها به لحاظ آکادمیک بلکه به لحاظ شخصیتی نیز آموزش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*