6 شهریور 1400

بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان

بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان چگونه است؟ حقوق متخصصان کامپیوتر در آلمان چقدر است؟ آیا کامپیوتر جزو رشته های مورد نیاز در آلمان است؟

بررسی بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان و درآمد متخصصان آی‌تی

امروزه اپلیکیشن های دیجیتال و فناوری های هوشمند زندگی روزانه ما را شکل داده اند. وسایل مختلف با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی ساخته می شود، زبان را از طریق اپلیکیشن های مختلف یاد می گیرید و ربات ها بسیاری از وظایف را بر عهده گرفته اند. در نتیجه، صنعت آی تی یکی از نوآورترین صنایع جهان است. آلمان کشوری است که همچنان تحت تاثیر نوآوری قرار دارد. این یعنی بازار آی تی، ارتباطات و کامپیوتر در این کشور همچنان پیشرو باقی مانده است. با بررسی بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان متوجه می شوید که تقاضای نیروی کار ماهر در این بخش بسیار بالاست.

 

نیاز شدید به متخصصان آی تی در آلمان

در سال 2020، بیش از 86 هزار موقعیت شغلی در بخش آی تی در آلمان خالی باقی مانده است. افراد باتجربه در بخش آی تی بسیار مورد توجه شرکت های کوچک و متوسط آلمان یا حتی شرکت های بزرگ بین المللی قرار دارند. با بررسی بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان به این نتیجه می‌رسیم که متخصصان این حوزه به شدت مورد نیاز هستند.

 

مشاغل مورد نیاز صنعت آی تی در آلمان

– توسعه نرم افزار: به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار، شما باید نرم افزارها را طراحی و اجرا کنید. همچنین از یک زبان برنامه نویسی مناسب استفاده کنید.

– پشتیبانی اپلیکیشن: در این شغل افراد باید از بخش های نرم افزاری و سخت افزاری پشتیبانی کنند. در صورتی بروز مشکل آنها را برطرف کنند.

– امنیت آی تی: به عنوان یک متخصص امنیت آی تی، افراد مسئول حمایت از اطلاعات شرکت هستند.

– علوم داده: به عنوان یک متخصص داده، فرد باید به تحلیل داده ها و پیدا کردن راه حل های مناسب بپردازد.   

 

درآمد متخصصان آی تی در آلمان چقدر است؟

درآمد افرادی که در حوزه کامپیوتر و آی تی تخصص دارند، بسته به عنوان شغلی آنها، رشته تحصیلی و مسئولیتی که برعهده دارند، متفاوت است. اما به طور متوسط کسانی که در حوزه آی تی و علوم کامپیوتر در آلمان فعالیت دارند، بیش از 51 هزار دلار در سال درآمد دارند. براساس اطلاعات و داده های دریافتی این روند صعودی است. یعنی تا 5 سال آینده حقوق متخصصان آی تی در آلمان 16 درصد افزایش می یابد. به این ترتیب در سال 2026 به 66 هزار دلار در سال افزایش خواهد یافت.

 

دلایل تحصیل در رشته کامپیوتر در آلمان

در عین حال، دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته کامپیوتر متعدد و همچنین بسیار باکیفیت هستند. همچنین دانشگاه های زیادی برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته آی تی و علوم کامپیوتری وجود دارد. از این رو شک نکنید که آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته کامپیوتر است. تحصیل رایگان در آلمان، امنیت، دانشگاه های برتر، کیفیت زندگی و شرایط ایده آل کاری، دلایلی هستند که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی این کشور را انتخاب می کنند.

1- تحصیل در یک کشور دیجیتالی!

آلمان کشوری است که به شدت از نوآوری و دیجیتالی شدن استقبال می کند. از این رو تقاضا برای متخصصان علوم کامپیوتر و آی تی در این کشور رو به افزایش است. آلمان در این زمینه بسیار توسعه یافته است و بهترین دانشگاه ها با رنکینگ بالا و همچنین دوره های کارورزی ایده آل دارد. برخی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل کامپیوتر عبارتند از:

– دانشگاه فنی کارلسروهه

– مدرسه بین المللی کسب و کار CBS

– دانشگاه فنی آخن

– دانشگاه علمی کاربردی برلین SRH

– دانشگاه علمی کاربردی IU

– دانشگاه کلن آلمان

 

2- بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان و خارج از آن

آلمان یک کشور ایده آل برای کار به عنوان یک مهندس کامپیوتر است. مهندسی کامپیوتر در آلمان با توجه به شرکت های توسعه یافته و بخش های تحقیقاتی به راحتی امکانپذیر است. این کشور یکی از بهترین اقتصادهای اروپا را دارد. برای نمونه دویچه بانک آلمان، با وجود اینکه یک کسب و کار مالی است اما تعداد زیادی از مهندسان کامپیوتر، توسعه دهنده ها و متخصصان آی تی را استخدام کرده است. بررسی بازار کار رشته کامپیوتر در آلمان نشان می دهد، شرکت های بزرگ دیگر مانند Siemens، Skytec و حتی شرکت های بزرگ خودروسازی بی ام و دایملر متخصصان آی را استخدام می کنند.

 

3- هزینه تحصیل کم یا رایگان در دانشگاه های آلمان

تحصیل در آلمان در رشته کامپیوتر یک فرصت ایده آل است. دانشگاه های رایگان آلمان بهترین آموزش را به متقاضیان ارائه می دهند. هزینه های زندگی مقرون به صرفه است. دانشجویان اجازه کار در کنار تحصیل را دارند. مشاغل دانشجویی در دسترس دانشجویان هستند. در نهایت پس از فارغ التحصیلی یک بازار کار ایده آل برای آنها هم در آلمان و هم در خارج از آن وجود دارد. بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این رشته از دانشگاه های آلمان به راحتی در این کشور کار پیدا می کنند.

 

4- کارشناسی ارشد کامپیوتر به زبان انگلیسی در آلمان

رشته علوم کامپیوتر در آلمان بسیار نوآورانه و موردتقاضاست. از این رو می توانید در مقطع کارشناسی ارشد این رشته به زبان انگلیسی در آلمان تحصیل کنید. تحصیل کارشناسی ارشد کامپیوتر به زبان انگلیسی در آلمان در رشته های زیر امکانپذیر است:

– کارشناسی مهندسی نرم افزار در آلمان

– کارشناسی ارشد ژئوفورماتیک در آلمان

– کارشناسی ارشد علوم انفورماتیک در آلمان

– کارشناسی ارشد فناوری رسانه در آلمان

– کارشناسی ارشد محاسبات ابری در آلمان

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*