15 تیر 1400

انواع اشتغال در آلمان

انواع اشتغال در آلمان کدامند؟ به لطف یک اقتصاد قوی و با ثبات، بازار کار آلمان برای متقاضیان بین المللی بسیار جذاب است.

همچنین طیف متنوعی از کارها و تعریف گسترده ای از نیروی کار وجود دارد که شامل کارآموزی و فرصت های آزاد است. کارگران آلمانی از مترقی ترین حقوق شغلی در جهان برخوردار هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع قراردادهای کاری در آلمان و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد روند استخدام آلمان ، ادامه این مطلب را بخوانید.

 

انواع قراردادهای کاری در آلمان

چه نوع مشاغلی در آلمان وجود دارد؟

تعداد زیادی شغل در بازار کار آلمان وجود دارد. متقاضیان بین المللی به ویژه برای شغل هایی که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، مورد استقبال قرار می گیرند. این شغل ها شامل پرستاران، پزشکان، مهندسان، تکنسین های مکانیک و متخصصان فناوری اطلاعات است. در کنار این شغل ها، مجموعه ای از قراردادهای کاری آلمان نیز وجود دارد.

 

قرارداد دائمی کار

قرارداد کار دائمی (unbefristeter Arbeitsvertrag) به این معنی است که این شغل پایان مشخصی ندارد، اما به صورت طولانی مدت ارائه می شود. قرارداد دائمی برای کسانی که به دنبال امنیت شغلی هستند و می خواهند برای مدت طولانی در آلمان زندگی کنند، ایده آل است.

 

قرارداد کار مدت دار

یک قرارداد با مدت معین (befristeter Arbeitsvertrag) در آلمان معمولا برای شغلی ارائه می شود که در آن فرد فقط برای یک بازه زمانی مشخص لازم است. این ممکن است به دلیل ماهیت شغل یا پوشش شخصی باشد که در مرخصی است.

 

قرارداد مینی جاب

قراردادهای Minijob شغل هایی با حقوق کم، مهارت کم و پاره وقت هستند که حقوق آنها تا 450 یورو در ماه است. در این نوع قراردادها، کارفرما فقط بخشی از بیمه خدمات درمانی را پرداخت می کند که توسط دولت به صورت یارانه پرداخت می شود. این قراردادها همچنین شامل مشاغل دانشجویان متقاضی قرارداد کاری در آلمان است.

 

قرارداد با آژانس استخدام

برخی از کارفرمایان برای یافتن کارمند با آژانس های استخدام شخص ثالث همکاری می کنند. در بسیاری از شغل های های کوتاه مدت و موقت، این افراد در واقع با شرکت استخدام قرارداد می‌بندند.

 

قراردادهای فریلنسر

فریلنسینگ امری عادی است و به این معنی است که می توانید خدمات حرفه ای خود را به طیف وسیعی از مشاغل ارائه دهید. کار آزاد امنیت کمتری دارد، اما انعطاف پذیرتر است. در فریلنسینگ مسئولیت مالیات و بیمه های درمانی پای خودتان است.

 

بهترین مشاغل در آلمان کدامند؟

حقوق کارمندان در آلمان جدی گرفته می شود. حقوق توسط قانون کار آلمان و وکلای استخدام آلمان تعیین و پیگیری می‌شود، بنابراین در هر کجای آلمان که کار کنید انتظار حقوق خوب، ساعات مناسب و فرصت پیشرفت را داشته باشید.

 

پروسه استخدام در آلمان

مانند بسیاری از فرایندها در آلمان، روش استخدام نیز کارآمد، منصفانه و شفاف است. اکثر مشاغل به صورت خارجی تبلیغ می شوند و می توان آنها را در وب سایت های شرکت، شبکه های اجتماعی، صفحات لیست مشاغل یا مرکز کار پیدا کرد.

هنگامی که برای یک شغل درخواست می دهید، باید یک رزومه و یک کپی از مدارک مربوطه خود را ارائه دهید. مهم است که بررسی کنید آیا مدارک تحصیلی شما در آلمان معتبر شناخته می‌شود یا خیر. برای بررسی صلاحیت مدرک خود از وب سایت اختصاصی دولت آلمان استفاده کنید.

 

چگونه می توانم در آلمان کار پیدا کنم؟

ابتدا باید بدانید که آیا برای کار در آلمان به ویزا نیاز دارید یا خیر. ممکن است قبل از ورود به آلمان به شما شغلی پیشنهاد شود، یا بعد از سفر به این کشور می توانید به دنبال کار باشید.

شرکت های بزرگ ممکن است استخدام خود را به آژانس های استخدام واگذار کنند. برخی از شرکت ها از مراکز ارزیابی استفاده می کنند، جایی که گروه هایی از جویندگان فعالیت‌های زیادی را انجام می دهند، به کارفرمایان اجازه می دهد مناسب بودن این شغل را ارزیابی کنند.

به طور کلی ، کارفرمایان قبل از پیشنهاد ارائه شغل، لیست کوتاهی از متقاضیان را انتخاب کرده و از آنها برای شرکت در مصاحبه دعوت می کنند. برای مصاحبه ممکن است به اسناد دیگری از جمله اثبات اشتغال قبلی یا فعلی نیاز داشته باشید. اگر شغل قبلی شما در خارج از آلمان بوده باشد، یک گواهی اشتغال به کار یا احتمالا یک مرجع استخدام باید ارائه دهید. با پیشنهاد کار، به شما قرارداد می دهند.

 

آیا می توانم بدون صحبت آلمانی در آلمان شغل بگیرم؟

به ندرت می توانید شغلی را پیدا کنید که در آن نیازی نباشد به زبان آلمانی صحبت کنید، اگرچه تعداد زیادی شغل های انگلیسی زبان با مهارت های اساسی آلمانی در شهرهای بزرگ این کشور، مانند برلین و مونیخ وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*