توضیحات سفارت آلمان در خصوص زمانبندی مصاحبه ویزاهای اقامت بلند مدت

به دلیل حجم بالای تقاضا برای ویزای ملی و ویزای اقامت های بلند مدت آلمان ، ارائه‌ی درخواست در نظام کنونیِ ثبت‌ نام برای همه‌ی شاخه‌های ویزاهای مربوطه با مدت انتظار زیادی همراه است.
 در اینجا می‌توانید جدول وقت انتظار را مشاهده نمایید.

در حال حاضر طول مدت انتظار برای درخواست ویزای شنگن از هنگام ثبت نام در ویزامتریک تا زمان مصاحبه در آنجا چهار هفته می‌باشد.
لطفاً این موضوع را برای برنامه‌ی سفرتان مد نظر قرار دهید.

سفارت همواره بیشترین تعداد ممکن وقت مصاحبه را برای ویزای اقامت های بلند مدت آلمان فراهم می نماید تا زمان انتظار را تا حد امکان کوتاه نگه دارد. با این وجود تعیین وقت مصاحبه ویژه تنها در موارد خاص و استثنایی بشردوستانه یا پزشکی اعطا می گردد. از این رو از درک شما در این خصوص کمال تشکر را می نماییم. شما تنها در این موارد می توانید وقت مصاحبه ویژه طی ۵ روز کاری دریافت نمایید.
به سوالات در خصوص موارد دیگر جهت دریافت وقت مصاحبه ویژه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

لطفا به سیستم وقت دهی سفارت آلمان در تهران برای روادید اقامت توجه داشته باشید:

پس از ثبت موفقت آمیز بلافاصله یک شماره پیگیری، سپس در عرض ۳۰ دقیقه، یک تاییدیه به همراه دیگر اطلاعات روند درخواست دریافت خواهید نمود. چنانچه متوجه شدید که هنگام ثبت اطلاعات ناقص و یا اشتباه وارد کرده اید، این درخواست را لغو نمایید. سپس باید دوباره درخواست ثبت وقت کنید.

۲ تا ۶ هفته قبل از دریافت وقت مصاحبه، ایمیل تاییدیه دومی با درج دقیق زمان وقت مصاحبه شما جهت درخواست روادید در سفارت آلمان در تهران دریافت می کنید. در ایمیل دوم به دیگر مواردی اشاره خواهد شد. که بایستی وقت مصاحبه ثبت شده توسط شما صریحا ظرف مدت هفت روز تایید شود. در غیر این صورت وقت مصاحبه لغو خواهد شد.

این سیستم جدید وقت دهی، ساده شدن روند وقت مصاحبه را برای تمامی درخواست کنندگان به همراه دارد. درخواست شما بلافاصله ثبت می شود و می توانید به هر صورت، سریع ترین وقت ممکن را دریافت کنید. مراجعه به شخص سوم و یا دفاتر ویزا برای دریافت وقت مصاحبه نه تنها لازم نیست بلکه بی فایده است. لطفا به جدول انتظار زمان دهی گروه های مربوطه که در بالا ذکر شده است دقت فرمایید.

در حال حاضر به دلیل تقاضای بسیار بالا در سفارت آلمان در تهران شرایط بسیار سختی برای گرفتن وقت درخواست روادید وجود دارد.

سفارت همواره بیشترین وقت های مصاحبه ممکن را در اختیار قرار می دهد تا زمان انتظار را در حد ممکن کاهش دهد. لطفاً توجه داشته باشید که وقت های مصاحبه ویژه با زمان انتظار کم تر، تنها در شرایط خاص انسانی و یا موارد اضطراری پزشکی قابل ارایه است. تنها تحت این شرایط، امکان دادن وقت مصاحبه ویژه طی ۵ روز وجود دارد.

برای درخواست های دیگر برای وقت مصاحبه ویژه، امکان پاسخگویی به درخواست شما وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *