تحصیل در سوئیس در یک نگاه

سوئیس در زمینه آموزش نیز، یکی از بهترین کشورهای دنیا است. در زمینه تحصیلات تکمیلی، دو دانشگاه ETH زوریخ و EPFL لوزان، براساس رتبه بندی ارائه شده توسط سایت QS در سال 2017، بترتیب در رده‌های 10 و 12 دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. همچنین تعداد زیادی دانشگاه خصوصی و دولتی در رشته ها و زمینه های گوناگونی در سوئیس وجود دارند که همگی استانداردهای بسیار بالایی دارند.
اگر بخواهیم به طور کلی بررسی کنیم می توانیم بگوییم که هزینه تحصیل حدودا 700 تا 900 فرانک در دانشگاه های دولتی است و هزینه تحصیل در سوئیس در دانشگاه های خصوصی 4000 تا 19000 فرانک می باشد
از آنجا که سوئیس کشوری ثروتمند و گران است ، هزینه های زندگی در آن نسبت به سایر کشور ها بالاتر است . اگر قصد تحصیل در سوئیس را داشته باشید و بخواهید در خوابگاه بمانید ، باید هزینه ای معادل 1000 فرانک در ماه بپردازید اما اگر قصد سکونت در منزل اجاره ای را دارید ، حداقل باید ماهی 1200 فرانک بپردازید . بعد از محل اسکان که بیشترین هزینه را برای دانشجو در پی دارد ، هزینه خوراک و حمل و نقل در رتبه دوم هزینه ها قرار می گیرند .

ادامه مطلب

تحصیل در آلمان در یک نگاه

آلمان یکی از محبوب ترین کشور ها برای ادامه ی تحصیل از و پس از امریکا و انگلیس و استرالیا در رده ی چهارم قرار دارد.
در آلمان بیش از 450 مرکز آموزش عالی وجود دارد حدود 17500 دوره آموزشی متنوع را ارائه می دهند. این شرایط موقعیتی عالی را برای ادامه تحصیل در هر رشته و مقطع تحصیلی برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. علاوه بر وجود دوره های متنوع به زبان آلمانی بیش از 800 دوره نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود.
تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان هزینه ی بسیار اندکی دارد و در اغلب موارد هزینه ای که شما به دانشگاه پرداخت می کنید در حدود 400 - 100 یورو در هر ترم می باشد و در ازای این هزینه خدماتی از دانشگاه دریافت می کنید. این مورد تنها منحصر به دانشگاه ها و رشته های آلمانی زبان نیست و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز صادق است.
علاوه بر تحصیل با هزینه ی پایین و کیفیت بالا در سطح استاندارد های بین المللی در دانشگاه های آلمان ، زندگی در این کشور نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.
همچنین سیاست های کشور آلمان به گونه ای است که امکان اشتغال بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان خارجی را نیز فراهم می کند.

ادامه مطلب

موسسه آرمان پارسیان زمرد

موسسه فرهنگی آرمان پارسیان زمرد (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ) ، توسط تعدادی از فرهنگیان با سابقه که دارای تجارب ارزشمندی در سیستم آموزش و پرورش و وزارت علوم ایران و خارج از کشور می باشند، تاسیس گردیده که با سوابق طولانی در این مسیر راهنمای خوبی برای دانشجویان و پژوهندگان علوم در رشته ها و در مقاطع مختلف تحصیلی می باشند. 


مهمترین ویژگی این گروه فرهنگی این است که دارای تجربه و تحصیل در خارج از کشور بوده و می توانند تجارب و اطلاعات به روز خود را دراختیارعلاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور بگذراند که این امر مهم نقش بسیار موثری در ادامه تحصیل و آینده علمی و فرهنگی جوانان علاقه مند به ادامه تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور دارا می باشد. تا بدین وسیله جوانان عزیز با کسب دانش و مهارتهای علمی روز از طریق تحصیل در دانشگاههای معتبر دنیا جهت انتقال علوم روز و ارائه خدمت بیشتر به هموطنان عزیزمان در ایران موفق باشند.

 

اخبار و مقالات

تماس با ما

شماره تماس : 02122892095   /   02122892097

آدرس : تهران-خیابان پاسداران-خیابان محمود گل نبی-خیابان ناطق نوری شمالی (زمرد)-جنب موسسه مالی ملل-پلاک22-واحد2