•  

  تحصیل در سوئیس از جذابیت بسیار خاصی برای دانشجویان خارجی برخوردار هست. این کشور دارای ۱۰ دانشگاه و ۲ دانشگاه پلی تکنیک دولتی میباشد که هزینه های آنان توسط دولت فدرال مرکزی پرداخت میگردد. این دانشگاه ها دامنه وسیعی  از فرصت های تحصیلی و یا تحقیقاتی در سطوح مختلف را به دانشجویان داخلی و خارجی ارایه مینماید. پلی تکنیکهای زوریخ و لوزان از پیشگامان جهان در تحصیل علم و مهندسی و پژوهش می باشند که در رنکینگهای جهانی معمولا یک و یا نهایتا دو رقمی هستند. دانشگاه های این کشور نه تنها دوره های جامعی در رشته های گوناگون ارایه مینمایند بلکه پژوهش های مدرن را نیز در عرصه های متفاوت هدایت می نمایند. دانشمندان در سوئیس پژوهش هایی را در بالاترین کیفیت جهانی بوجود می آورند، یعنی با بالاترین میزان تقدیر رسمی از هر نشریه. بنابراین درجات اساتید صرفا  تحقیق محور و بر اساس میزان تحقیقات آنان میباشد و به همین علت دریافت مدرک دکتری از یک دانشگاه سوئیسی نقطه آغازین خوبی برای بدست اوردن یک شغل در سطح جهانی میباشد

   

   

  به موازات این دوازده دانشگاه مراکز دیگری نیز برنامه های عالی تحصیلات کاربردی را نیز ارایه مینمایند که عبارتند از دانشگاه های علمی کاربردی با کمپس های گوناگون در شهرهای مختلف و یا دانشگاه های  تربیت معلم و همچنین چندین مراکز آموزش هتلداری و توریسم. سوئیس مقر چندین مؤسسه خاص برجسته در حوزه های امور بین المللی می باشد که گزینه های گسترده ای از فرصت های تحصیلی و مطالعاتی را به دانشجویان بین المللی ارایه مینمایند.

   

  همچنین بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای اوقات فراقت و زمان های آزاد خود در فصل تابستان به دنبال برنامه ای هستند تا بتوانند به بهترین نحو از این فرصت استفاده کنند.به همین منظور موسسه ما اقدام به ارائه دوره هایی کرده است که دانشجویان و دانش آموزان می توانند  اوقات فراغت خود را در کشور سوئیس و در محیطی بسیار با نشاط به همراه آموزش زبان بگذرانند. تور های تابستانی در کشور سوئیس به شرح زیر است:

   

  1.تور تابستانی سوئیس به همراه آموزش زبان فرانسه برای سنین 17 تا 35 سال

  2.تور تابستانی سوئیس به همراه ویزای خانوادگی برای سنین 7 تا 16 سال 

  3.تور تابستانی سوئیس به همراه آموزش زبان های انگلیسی و آلمانی برای سنین 10 تا 18 سال

   

   جهت بررسی شرایط شما به صورت رایگان توسط مشاوران موسسه لطفا فرم مشاوره را تکمیل کنید

   

   


  تحصبل در سوئیس,تحصیل در سوییس,تور تابستانی اروپا,تور تابستانی سوئیس,دانشگاه های سوئیس,دانشگاه های سوییس,شرایط تحصیل در سوئیس,شرایط تحصیل در سوییس
 1.  

  کنفدراسیون سوئیس یکی از کشورهای اروپای غربی است که شهرت جهانیش را مدیون امنیت، ساعت و بانک‌های مشهورش است.

  سوئیس با کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، اتریش و لیختن‌اشتاین همسایه است.

  بر اساس آمارهای بانک جهانی در سال 2007 میلادی سوئیس پنجمین کشور ثروتمند جهان است. این کشور از سال 1815 در هیچ جنگی شرکت نکرد و در طول هر دو جنگ جهانی بی‌طرف بود.

  سوئیس مقر بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های بین‌المللی مانند صلیب سرخ، سازمان تجارت جهانی و یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل متحد است.

  قانون اساسی بر اساس نظام فدرالی از سال 1848 در این کشور حاکم شد. این نظام پایه‌ای برای نظام سیاسی کنونی سوئیس است.

  آنچه در حال حاضر به عنوان قانون اساسی در سوئیس اجرا می‌شود در سال 1999 تصویب شد. با این حال قانون اساسی جدید تفاوت چندانی با قانون قدیمی ندارد.

  سوئیس کشور کوچکی است که نیمه جنوبی آن را کوه‌های آلپ اشغال کرده‌اند. وجود این کوه‌ها و برف فراوان در زمستان‌های آن سبب شده پیست‌های اسکی سوئیس مشهور باشد.

   

  سیاست در سوئیس

   

  حکومت سوئیس جمهوری است و قدرت اجرایی در دستان شورای هفت نفره فدرال است. نمایندگان مجلس فدرال این هفت نفر را برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌کنند.

  در سوئیس هر سال یک نفر رئیس جمهور می‌شود. این رئیس جمهور و معاونش از میان هفت نفر عضو شورای فدرال انتخاب می‌شوند.

  شورای فدرال همچنین مسئولیت هفت وزارتخانه کشور را نیز به عهده دارد.

  سوئیس دو مجلس دارد: مجلس ایالات با 46 عضو که از میان کانتون‌ها (استان‌ها) انتخاب می‌شوند و مجلس ملی با 200 عضو که برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند.

  براساس آخرین تقسیمات کشوری سوئیس از 26 کانتون یا استان تشکیل شده که هر یک زیرنظر نمایندگان قانونگذار منتخب مردم اداره می‌شوند.

  اصل مردم سالاری مستقیم درقانون اساسی فدرال تصریح شده است که حتی در سطوح منطقه‌ای وشهری نیز اعمال می‌شود.

   

  اقتصاد در سوئیس

   

  تولید ناخالص داخلی این کشور 9/300میلیارد دلار است و درآمد سرانه هر نفر در سوئیس 39 هزار و 800 دلا راست.

  سه میلیون و 850 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که چهار درصد آنها در بخش کشاورزی، 3/26 درصد در بخش صنعت و 1/69 درصد در بخش خدمات مشغول به کار هستند.

  نرخ بیکاری در این کشور 1/3 درصد و نرخ تورم 6/0درصد است.

  محصولات صادراتی این کشور شامل ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، آهن‌آلات، ساعت و محصولات کشاورزی است که به کشورهای آلمان (7/19 درصد)، آمریکا (1/11 درصد)، ایتالیا (8/8درصد)، فرانسه (6/8 درصد)، و انگلیس (8/4 درصد) صادر می‌شود.

  محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه، آهن‌آلات، محصولات کشاورزی و منسوجات است که از کشورهای آلمان (7/31 درصد)، ایتالیا (6/10درصد)، فرانسه (10 درصد)، آمریکا (2/6 درصد)، هلند (7/4درصد) و اتریش (3/4درصد) وارد می‌شود.

   

  مردم سوئیس

   

  هفت میلیون و 554 هزار و 661 نفر در سوئیس زندگی می‌کنند که میانگین سنی آنها 40.4 سال است. امید به زندگی در این کشور برای زنان 59/83 سال و برای مردان 8/77 سال است.

  بر اساس آمارهای سال 2001 میلادی 4/0درصد از مردم این کشور به بیماری ایدز مبتلا هستند که شامل جمعیتی در حدود 13 هزار نفر می‌شود.

  65 درصد مردم آن از نژاد آلمانی، 18 درصد فرانسوی، 10 درصد ایتالیایی و باقی از دیگر نژادهای اروپایی هستند. چهار زبان رسمی در این کشور وجود دارد: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومنش.

   

  ارتباطات در سوئیس

   

  پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در این کشور زیر نظر تلویزیون ملی کشور است که هفت شبکه تلویزیونی و 18 کانال رادیویی از آن پخش می‌شود. شبکه‌های خصوصی صدا و تصویر در بخش محلی فعال هستند.

   

  پنج میلیون و 40 هزار خط تلفن ثابت و هفت میلیون و 418 هزار خط تلفن همراه در این کشور وجود دارد.

  تعداد میزبانان اینترنتی سوئیس یک میلیون و 405 هزار است و این کشور چهار میلیون و 360 هزار کاربر اینترنتی دارد

 1. کشور سوئیس از نظر کیفیت تحصیل و زندگی در سطح بالایی قرار دارد و محیط پژوهش در این کشور در سطح برجسته جهانی قرار دارد.دانشگاه های این کشور شهریه های پایینی دارند و هزینه تحصیل در این کشور،پایین است.در کشور سوئیس طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را ارائه می دهد وبسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی هم ارائه می شود.

  در این کشور به تمام دانشجویان مقطع دکترا بورسیه کامل تعلق می گیرد.

  تعداد کم دانشجویان در کلاس و گروههای آموزشی در دانشگاه های سوئیس باعث می شود کیفیت تحصیل در این کشور در سطح بالایی باشد و دانشجویان به بهترین نحو از محیط کلاس و دانشگاه بهره مند شوند.همچنین سختگیری و انضباط اساتید در کلاس های درس موجب پیشرفت علمی دانشجویان به بهترین  نحو و نظم پذیری دانشجو می شود.

 1.  

  هزینه های زندگی

  هزینه زندگی در کشور سوئیس متغیر میباشد و در شهرهای ژنو و زوریخ میانگین هزینه زندگی بسیار زیاد خواهد بود.

  هزینه ماهیانه و تقریبی:

  اجاره اتاق یک نفره: 450 فرانک (تقریبا معادل 1,485,000 تومان)

  غذا: 400 فرانک (تقریبا معادل 1,320,000 تومان)

  بیمه پزشکی: 150 فرانک (تقریبا معادل 495,000 تومان)

  مجموع هزینه های اقامتی یک دانشجو حداقل 1000 فرانک (تقریبا معادل 3,300,000 تومان) میباشد. در ژنو و زوریخ هزینه‌های ماهیانه تقریبا به 2000 فرانک می رسد. در اکثر شهر ها یک دانشجو هفته ای 15 ساعت اجازه کار خواهد داشت. با کارهای ساده و خدماتی تقریبا می توان ماهیانه 1200 فرانک درآمد داشت.

  هزینه های تحصیل در سوئیس:

  هزینه دانشگاههای دولتی در مقطع فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) برای دانشجویان خارجی تقریبا ترمی 700 فرانک (تقریبا معادل 2,310,000 تومان) خواهد بود. دانشگاههای خصوصی آن تقریبا ترمی 4000 فرانک اخذ می نمایند .

 1. تحصیل در مقطع لیسانس در سوئیس

  دانشگاه های سوئیس به سه دسته تقسیم می شوند:

  1-دانشگاه های فدرال؛ رشته های این دانشگاه ها بیشتر در زمینه های فنی ارائه می شود.

  2-دانشگاه های دولتی(دانشگاه های هر کانتون)؛این دانشگاه ها اغلب رشته ها را ارائه می دهند

  3-دانشگاه های علمی کاربردی ؛رشته های این دانشگاه ها بیشتر در زمینه های فنی ارائه می شود .

  در زیر می توانید شرایط کلی ورود به این دانشگاه ها را مطالعه کنید.

   

  دانشگاه های فدرال

   

  بخش فرانسوی زبان

  متقاضیان شرکت در مقطع لیسانس در این دانشگاه ها ،باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل 16 را ارائه دهند.متقاضیان می بایست ابتدا یک دوره پیش دانشگاهی 9 ماهه را در خود دانشگاه بگذرانند که شامل درس های ریاضی، فیزیک ،شیمی و زیست می باشد.دانشجویان پس از گذراندن این دوره وارد سال اول دانشگاه می شوند و دوره لیسانس در این دانشگاه ها 3 ساله می باشد.برای ورود به این دانشگاه ها ارائه مدرک زبان فرانسه اجباری نمی باشد.

   

  بخش آلمانی زبان

  متقاضیان شرکت در این دانشگاه ها باید ابتدا در آزمون ورودی مربوطه شرکت کنند که به زبان آلمانی می باشد.البته موسسه هایی در سوئیس می باشند که دانشجویان را برای شرکت در این آزمون آماده آماده می کنند و دانش آموزان می توانند ابتدا این دوره ها را بگذرانند و سپس در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند.

   

  دانشگاه های دولتی سوئیس(دانشگاه ها هر کانتون):

   

  دانش آموزان ایرانی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای 12 را ارائه دهند و همچنین ارائه یک نامه مبنی بر قبولی یا تحصیل در رشته مورد نظر از دانشگاه های ایران مورد نیاز است.پس از داشتن این شرایط دانش آموزان خارجی باید در یک امتحان ورودی شرکت کنند که شامل دروس ریاضی ،فیزیک(یا شیمی یا زیست) و زبان فرانسه (یا آلمانی) و درس تاریخ می باشد.به دانش آموزان توصیه می شود برای شرکت در این آزمون ،در یک دوره 9 ماهه که در شهر ژنو برگزار می شود شرکت کنند که شانس قبولیشان در این آزمون تا 90% افزایش پیدا می کند.

   

  پس از قبولی در این آزمون ، دانشجویان می توانند وارد دانشگاه دولتی که از قبل در نظر گرفته شده است بشوند.

   

  (نکته:همزمان با شروع دوره آمادگی باید برای پذیرش دانشگاه نیز اقدام کرد)

   

   

  دانشگاه های فنی ،حرفه ای سوئیس:

   

   

  متقاضیان شرکت در این دانشگاه ها باید یا دیپلم فنی حرفه ای یا دیپلم به همراه سابقه دوره کارآموزی در رشته مورد نظر به مدت حداقل یک سال.

   

  متناسب با هر کانتون ،زبان این دانشگاه ها متغییر خواهد بود و تحصیل در این دانشگاه نسبتا راحت تر از سایر دانشگاه های دولتی سوئیس است.

   

  *رشته های انگلیسی زبان در سوئیس

   در سوئیس رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند محدود می باشد،در زیر لیست دانشگاه ها و شرایط ورود به این دانشگاه ها ذکر شده است:

  1-رشته هتلداری: یکی از معروفترین رشته ها در سوئیس ،رشته هتلداری می باشد.این دوره ها معولا به صورت کلاس های آکادمیک و آموزش عملی برگزار می شود و دانشجویان در دوره عملی حقوق نیز دریافت می کنند.طول کل این دوره 3 سال می باشد، و در هر سال ،20 هفته بصورت درس های آکادمیک می باشد و 24 هفته به صورت دوره کارآموزی است.هزینه 20 هفته ای دوره آکادمیک حداقل 26000 فرانک سوئیس است که شامل بیمه ،کتاب های درسی ومتریال کلاس ،پرمیت و هزینه ویزا ،خوابگاه و خورد و خوراک نیز می باشد  و حداقل حقوقی که دانشجویان در 24 هفته ی دوره عملی دریافت می کنند 10800 فرانک سوئیس است.

   

  2-رشته Informatic

  طول دوره :سه سال

  زبان:انگلیسی

  شهریه:ترمی 4000 فرانک (هرسال 2 ترم می باشد)

  شرایط ورود:دیپلم(حداقل معدل 12)+پیش دانشگاهی + نامه قبولی از یکی از دانشگاه های ایران (در این دانشگاه نیاز به امتحان ورودی نمی باشد)

   

  3-رشته Business Administration / Finance :

   

  طول دوره و شهریه:18600 فرانک (شهریه سالیانه)/4 ساله   و  23500 فرانک (شهریه سالیانه)/3 ساله

  زبان:انگلیسی

  شروع کلاس ها:دو بار در سال Feb/Sep

  شرایط ورود به دانشگاه:دیپلم+پیش دانشگاهی+ IELTS 5.5 یا معادل آن